Jesteś tutaj

JPK_VAT – Ministerstwo Finansów zachęca mikroprzedsiębiorców do zakładania Profilu Zaufanego (eGO)

W najbliższych dniach Ministerstwo Finansów wyśle e-mail lub SMS do mikroprzedsiębiorców, którzy są zobowiązani do składania Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Wiadomości otrzymają przedsiębiorcy zobowiązani do przesłania do 26 lutego br. pierwszych plików JPK_VAT. Wiadomości nie będą zawierać żadnych wezwań do zapłaty podatku, odnośników zewnętrznych (linki) ani załączników w formie plików. Wiadomość dotrze jako:e-mail z adresu: dppt.automat@mf.gov.pl – na adresy elektroniczne lub wiadomość tekstowa SMS – na numery telefonów. Wiadomość będzie opatrzona podpisem „Ministerstwo Finansów". Ważne: powiadomienia w formie e-maila i SMS są generowane automatycznie. Prosimy nie odpowiadać na takie wiadomości.

MF informuje, że informacja ma za za zadanie przypomnieć o możliwości założenia bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), który pozwoli prawidłowo podpisać i złożyć JPK_VAT oraz zachęci do zakładania go już teraz – nie zwlekając do ostatniej chwili. Profil Zaufany (eGO) to bezpłatny, elektroniczny podpis, który pozwala prawidłowo podpisać i złożyć JPK_VAT.

Dzięki posiadaniu eGo mikroprzedsiębiorcy zyskują pewność, że w dniu wysyłki są gotowi oraz prawidłowo zautoryzują i podpiszą JPK_VAT. Jak założyć Profil Zaufany (eGO) można sprawdzić w serwisie Obywatel.gov.

MF przy okazji przypomina, że JPK_VAT za styczeń przedsiębiorcy przesyłają do 26 lutego.

Źródło: MF

Fot.: PIXABAY

Podobne artykuły

Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie opłat od cukru i soli

Ministerstwo Finansów chce chronić zdrowie Polaków nakładając nową daninę. Tym razem na cukier i sól.

Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT. Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłki pliku – e-mikrofirma.  W lutym po raz pierwszy wszyscy czynni podatnicy podatku VAT prześlą do administracji skarbowej JPK_VAT. Ostatnią grupą objętą obowiązkiem wysyłania pliku są mikroprzedsiębiorcy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób (i osiągające do 2 mln euro obrotów), które składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, w tym także firmy prowadzone w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

X