Jesteś tutaj

Niedziele handlowe w 2020 r.

Nadchodzący 2020 r. będzie kolejnym z ograniczeniem handlu w niedziele. W całym roku będzie zaledwie 7 niedziel, w czasie których wszystkie placówki handlowe będą mogły być otwarte.

Ustawowe ograniczenie handlu nie będzie obowiązywało tylko w niedzielę przed Wielkanocą, dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Niedzielami handlowymi w 2020 r. będą:

26 stycznia,

5 kwietnia,

26 kwietnia,

28 czerwca,

30 sierpnia,

13 grudnia,

20 grudnia.

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Premier zapowiedział, że dokona przeglądu ustawy ograniczającej handel w niedziele. Przyznał również, że w najbliższym czasie zapadną decyzje związane z tym tematem. Tymczasem Janusz Śniadek, poseł PiS i były przewodniczący NSZZ „Solidarność” w rozmowie z „Poradnikiem Handlowca” odniósł się do kwestii planowanych zmian w ustawie o niedzielnym handlu. Przyznał, że nowelizacja przepisów może się nie odbyć do końca tej kadencji sejmu.

Sądy orzekły, że sklepy mogą być otwarte w niedziele z ograniczeniem handlu, jeśli mają podpisane umowy z operatorami pocztowymi. Taka sytuacja spowodowała, że resort pracy przyspieszył pracę nad nowelizacją ustawy regulującej niedzielny handel.

X