Jesteś tutaj

25 lat działalności firmy Rossmann w Polsce

Pierwszy sklep Rossmanna w Polsce został otwarty 23 maja 1993 r. w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej i od tego czasu sieć z powodzeniem zdobywa rynek w Polsce.

Rossmann posiada 1 246 sklepów w Polsce, zatrudnia 18, 7 tys. pracowników. Ma trzy centra logistyczne. Warto w tym miejscu zauważyć, że Rossmann jest w ścisłym gronie największych płatników podatku dochodowego w Polsce, jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów. Zestawienie objęło aż 2,3 tys. firm. W 2016 r. Rossmann wpłacił do budżetu państwa ponad 200 mln zł, co dało mu 9 miejsce.

Pomysł stworzenia sieci przyjaznych sklepów oferujących produkty drogeryjne to zasługa Dirka Rossmanna, który w 1972 roku w Hanowerze otworzył swój pierwszy sklep, stając się pionierem samoobsługowych sklepów drogeryjnych w Europie. Początkowo firma działa w Niemczech, później zaczęła zdobywać i inne europejskie rynki, w tym i Polskę.

Fot. Materiały prasowe Rossmann

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

W drogeriach Rossmann trwa akcja przygotowana specjalnie dla podopiecznych Fundacji Iskierka. Klienci mogą ją wesprzeć w bardzo prosty sposób. Wystarczy kupić dowolny kosmetyk do opalania marki Kolastyna oznaczony specjalną etykietą. Z każdego sprzedanego produktu jeden złoty przekazywany jest na konto Iskierki.

Znane sieci płacą za swoją popularność próbami podszywania się pod ich marki przez oszustów. W kwietniu sieć Biedronka ostrzegała klientów, że w sieci pojawiły się strony internetowe, których adres i treść sugerują, że zostały stworzone przez firmę, a są w rzeczywistości próbą wyłudzenia danych osobnych. Podobny problem dotknął teraz firmę Rossmann, która zdecydowała się przestrzec klientów przed fałszywymi informacjami, pojawiającymi się w sieci, a wykorzystującymi logo sieci.

X

Przeczytaj również