Jesteś tutaj

Brak ulgi na kasy przy wydzieleniu części firmy

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że przy podziale firmy i powstaniu nowego podmiotu należy przyjąć, że nastąpiła sukcesja, w efekcie czego nie przysługuje ponownie ulga na zakup kasy fiskalnej. To kolejny wyrok w sprawie ulg wydany w ostatnim czasie. Wcześniej NSA orzekł, że preferencja obowiązuje przy przekształceniu firmy na spółkę.

Najnowsza sprawa dotyczyła wydzielenia ze spółki podmiotu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Oznacza to, że spółka dzielona nadal funkcjonuje, a podmiot wydzielony rozpoczyna działalność. Nowopowstała spółka uznała, że należy jej się ulga na zakup kas fiskalnych. Innego zdania była Izba Skarbowa. W wyrokach WSA i NSA zostało potwierdzone, że firmie wydzielonej jako sukcesorowi spółki dzielonej nie należy się ulga.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach orzekł, że spółka z o.o. powstała na skutek przekształcenia działalności przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, ma prawo do ulgi przy zakupie kas fiskalnych. Sytuacja możliwa jest, gdy przedsiębiorca już wcześniej skorzystał z ulgi.

Biedronka po raz kolejny postawiła na współpracę z uznanymi polskimi projektantami. BOHOBOCO wnosi do tej kooperacji potencjał kreatywny i doświadczenie w projektowaniu wyjątkowych wzorów. Dzięki Biedronce blisko 4 mln klientów dziennie odwiedzających jej sklepy będą miały okazję nabyć pościel o unikalnym wzornictwie. Współpraca obu marek jest nawiązaniem do światowego trendu obecności wiodących marek kreatorów mody w popularnych kanałach dystrybucji.

X

Przeczytaj również