Jesteś tutaj

Centrum Wina otwiera sklep w Bydgoszczy

Centrum Wina otwiera swój 23. sklep specjalistyczny. Jeszcze w tym roku największa w Polsce sieć planuje poszerzyć się o drugą lokalizację w Katowicach. To odpowiedź Ambra S.A. na rosnącą sprzedaż win spokojnych i potrzeby konsumentów, którzy w badaniach rynkowych deklarują, że nie kupują win w sklepach specjalistycznych, bo nie ma ich w okolicy.

4 marca Centrum Wina otworzy sklep w największym bydgoskim Centrum Handlowym Zielone Arkady zlokalizowanym w sercu miasta. Na 60 mkw. zaproponuje ponad 500 win z całego świata. Na nowych klientów czekać też będzie jeden z największych w Polsce programów lojalnościowych Kocham wino.

- Dziś w całej Polsce KOCHAM WINO ma ponad 79 000 członków. Nasz do tej pory najmłodszy sklep w Lublinie w ciągu dwóch lat funkcjonowania zyskał ponad 2 500 klubowiczów. Popularyzacja kultury picia wina w Polsce to nasza pasja - mówi Krzysztof Pogorzelec, Manager Marketingu Sprzedaży Detalicznej AMBRA S.A.

Zgodnie z raportem Grupy AMBRA za I półrocze roku obrotowego 2015/2016, sieć sklepów CENTRUM WINA osiągnęła dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Rośnie też cały rynek fine wines (wina powyżej 20 zł), który w 2015 roku zanotował wzrost ilościowy +22%, wartościowy +19%.*

W porównaniu do innych krajów europejskich spożycie wina w Polsce wciąż jest małe: 3,2 l/per capita, podczas gdy np. w Danii 14.05 l/per capita, Wielkiej Brytanii 21.99 l/per capita, Hiszpanii 21.26 l/per capita.**

Co ciekawe w badaniu postaw konsumenckich przeprowadzonym na zlecenie AMBRA, Polacy przyznali, że: 

  • aż 39 % badanych nie kupuje win spokojnych w sklepach specjalistycznych, bo nie ma ich w okolicy
  • 29% kupuje wino przy okazji innych zakupów***

Dodajmy, że aż 20 z 23 sklepów CENTRUM WINA zlokalizowanych jest w galeriach handlowych. Najwięcej punktów, bo aż sześć mieści się w Warszawie. Łącznie sieć obecna jest w 12 miastach Polski.

Optymalne wykorzystanie potencjału rozwoju rynku wina w Polsce i rozwój sieci winiarskich sklepów specjalistycznych są elementami strategii rozwoju AMBRA S.A.

 

*Źródło AMBRA S.A. za Nielsen, dane Total Poland

**Źródło http://www.wineinstitute.org

***Źródło: Badania MillwardBrown dla AMBRA S.A.

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Centrum Wina otwiera 24. sklep. Będzie to druga placówka w Katowicach i druga - po Bydgoszczy - tegoroczna inwestycja Spółki. - Rozwijamy się organicznie podążając za potrzebami klientów - mówi Robert Ogór, Prezes Ambra.

Jedna z większych w Polsce sieci sklepów specjalistycznych – Centrum Wina działa od prawie 20 lat. Dotychczas liczyła 26 sklepów. W wakacje powiększy się o trzy nowe lokalizacje: w Gdańsku w galerii handlowej Forum Gdańsk, w Bielanach Wrocławskich w galerii Aleja Bielany i w warszawskiej Atrium Promenada. Łącznie w całej Polsce będzie 29 sklepów sieci.

X