Jesteś tutaj

Ciechanów z projektem nocnej prohibicji

Do Urzędu Miasta w Ciechanowie trafił projekt uchwały wprowadzający ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach między 23 a 6. Jeszcze w sierpniu ma on trafić pod głosowanie Rady Miasta.

Projekt uchwały złożyła część radnych. Pod projektem podpisali się także „Mieszkańcy”. Projekt zakłada wprowadzenie ograniczenia w godzinach nocnych, między 23 a 6 rano sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Jak zaznaczyli autorzy projektu zmiana prawa ma zmniejszyć skalę: „częstego zakłócenia porządku, poczucia zagrożenia mieszkańców wynikającego z faktu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakłócania ciszy nocnej oraz innych sytuacji wymagających podjęcia interwencji przez policję”.

Źródło: ciechanowinaczej.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

W obrębie Starego Miasta funkcjonuje nocny zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach. Radni dzielnicowi chcieli pójść o krok dalej i zamierzali ograniczyć liczbę placówek handlujących alkoholem. Nie zgodziła się na to Rada Miasta.

Na terenie Starego Miasta ma zacząć obowiązywać nocne ograniczenie sprzedaży alkoholu. Dzielnice sąsiadujące z centrum miasta obawiają się, że nocny handel alkoholem przeniesie się do nich. Niektórzy radni dzielnicowi już zapowiedzieli złożenie projektu uchwały wprowadzającej nocną prohibicję.

X