Jesteś tutaj

Ciechanów z projektem nocnej prohibicji

Do Urzędu Miasta w Ciechanowie trafił projekt uchwały wprowadzający ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach między 23 a 6. Jeszcze w sierpniu ma on trafić pod głosowanie Rady Miasta.

Projekt uchwały złożyła część radnych. Pod projektem podpisali się także „Mieszkańcy”. Projekt zakłada wprowadzenie ograniczenia w godzinach nocnych, między 23 a 6 rano sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Jak zaznaczyli autorzy projektu zmiana prawa ma zmniejszyć skalę: „częstego zakłócenia porządku, poczucia zagrożenia mieszkańców wynikającego z faktu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakłócania ciszy nocnej oraz innych sytuacji wymagających podjęcia interwencji przez policję”.

Źródło: ciechanowinaczej.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wstrzymał wykonanie uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 12 września 2018 r. w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w obrębie Starego Miasta. Oznacza to, że prawo mające obowiązywać od 26 grudnia br., nie wejdzie w życie.

Krosno jest drugim miastem na Podkarpaciu, w którym obowiązuje ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Wcześniej w mieście zorganizowano konsultacje społeczne – swoje zdanie wyraziło 311 osób, spośród ponad 38 tys. uprawnionych do głosowania.

X