Jesteś tutaj

Ciechanów z projektem nocnej prohibicji

Do Urzędu Miasta w Ciechanowie trafił projekt uchwały wprowadzający ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach między 23 a 6. Jeszcze w sierpniu ma on trafić pod głosowanie Rady Miasta.

Projekt uchwały złożyła część radnych. Pod projektem podpisali się także „Mieszkańcy”. Projekt zakłada wprowadzenie ograniczenia w godzinach nocnych, między 23 a 6 rano sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Jak zaznaczyli autorzy projektu zmiana prawa ma zmniejszyć skalę: „częstego zakłócenia porządku, poczucia zagrożenia mieszkańców wynikającego z faktu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakłócania ciszy nocnej oraz innych sytuacji wymagających podjęcia interwencji przez policję”.

Źródło: ciechanowinaczej.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Poznańscy radni wykorzystali zapisy umożliwiające wprowadzenie nocnej sprzedaży alkoholu. W godzinach od 22 do 6 klienci nie kupią alkoholu w sklepach na Starym Mieście. Zakaz nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Rada Miejska w Szprotawie podjęła decyzję w sprawie uchylenia uchwały ograniczającej na terenie gminy nocną sprzedaż napojów alkoholowych. Nocna prohibicja utrzymała się w Szprotawie tylko dwa i pół miesiąca. To kolejne miasto, w którym wycofuje się ograniczenie sprzedaży alkoholu. Wcześniej na podobny krok zdecydowano się w Krośnie.

X

Przeczytaj również