Jesteś tutaj

Dobra kondycja GK Specjał

Prezes GK Specjał, Krzysztof Tokarz chwalił się, na łamach najnowszego numeru firmowego kwartalnika, osiągniętymi przez grupę zyskami. Zwrócił on również uwagę na problemy logistyczne wynikające ze zwiększenia obrotu sklepów oraz zdradził plany na najbliższy okres.

– Wyniki sprzedażowe ostatniego kwartału są naprawdę dobre, zaś w sierpniu nawet historycznie rekordowe. Oceniamy, że obroty były w tym okresie wyższe nawet o 10 proc. niż zakładaliśmy. Plan przewidywał wzrost rzędu 5 proc. w stosunku do roku poprzedniego, mamy natomiast ponad 15-porcentowy wzrost – powiedział. Po czym zaznaczył: – Chciałbym wierzyć, że to przede wszystkim nasz zasługa, a nie efekt czynników zewnętrznych.

Stwierdził on również, że powoduje to pewne trudności: –Tak gwałtowny wzrost obrotów odbija się niekorzystnie na systemie naszej logistyki, która okazała się nie zawsze gotowa na tak dużą sprzedaż. Obecny wzrost generowany jest przede wszystkim przez produkty najcięższe takie jak piwo, napoje, soki. I tu daje o sobie znać niedobór rąk do pracy.

Jeśli chodzi o plany na najbliższy okres: – Chcemy jak najlepiej wykorzystać obecną koniunkturę i rozwijać się jeszcze dynamiczniej niż dotychczas. Stawiamy przede wszystkim na rynek detaliczny. Rozwój naszych sieci franczyzowych i sieci sklepów własnych zapewni także wzrost operacji hurtowych.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Prezentacje ofert 100 producentów, atrakcyjne promocje, kuszące degustacje, a wreszcie integracja i rozmowy w kuluarach – tak w wielkim skrócie można opisać Biesiadę Handlową, która odbyła się 4 września br. Miejscem spotkania był ponownie Dwór Ostoya w Jasionce koło Rzeszowa. 

W dniu 20 sierpnia 2017 r. o godzinie 10:00 na Rzeszowskich Bulwarach firma PPHU Specjał rozpocznie realizację projektu pod tytułem Żyj zdrowo – Specjał dla miasta Rzeszowa.

X