Jesteś tutaj

ECE ze zgodą UOKiK na przejęcie dwóch centrów Atrium

ECE Real Estate Partners otrzymało zgodę od UOKiK na przejęcie kontroli nad Atrium Koszalin oraz Atrium Felicity. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Urzędu 13 maja. Kwota transakcji opiewa na 298 mln EUR. Finalizacja ma się zakończyć w trzecim kwartale 2019 r.

ECE REP jest zarządzającym alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, który obecnie zarządza funduszami kontrolującymi centra handlowe m.in. w Polsce, Niemczech, Włoszech i Austrii. ECE REP należy do grupy kapitałowej ECE, która prowadzi działalność związaną z rozwojem, wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi w Europie.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Grupa Atrium realizuje wart blisko 300 mln euro projekt zmian w trzech warszawskich centrach handlowych Atrium Targówek, Atrium Reduta i Atrium Promenada. Kolejny etap modernizacji centrum handlowego Atrium Promenada zakończył się w tym miesiącu. – Polska jest dla nas kluczowym krajem, w którym planujemy skupić większość naszych inwestycji. To dynamicznie rozwijający się rynek, na którym obserwujemy tak ważny w naszej branży wzrost siły nabywczej pieniądza – podkreśla Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

Grupa Atrium, będąca właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, nabyła za kwotę 301,5 mln euro centrum handlowe Wars Sawa Junior. Finalizacja transakcji przewidywana jest na IV kwartał br.

X