Jesteś tutaj

EPP koncentruje się na nieruchomościach handlowych

Koncentrująca się na nieruchomościach handlowych grupa EPP w ciągu dwóch lat może całkowicie wyjść z sektora biurowego – poinformował prezes spółki, Hadley Dean. Grupa chciałaby wejść na rynek gdański.

– W EPP największy potencjał dostrzegamy w nieruchomościach handlowych i zgodnie z przyjętą strategią, to właśnie na tego typu projektach się koncentrujemy – przyznał.

Zmiana strategii działalności spółki podyktowana jest wieloma argumentami, wśród których prezes EPP wymienił fakt, że w Polsce praktycznie nie ma ulic handlowych, więc większość zakupów dokonywana jest w centrach handlowych. Oprócz tego, nasycenie powierzchnią handlową jest tutaj wciąż o wiele mniejsze niż na rynkach zachodnioeuropejskich.

Hadley Dean przyznał również, że w tej chwili jedynym regionem, w którym jeszcze EPP nie ma, a na którym chcieliby zaistnieć, jest Gdańsk. Prezes poinformował, że spółka planuje sprzedaż niektórych obiektów biurowych z portfolio.

W portfolio EPP znajduje się aktualnie 19 obiektów handlowych o wartości ponad 2 mld euro.

Źródło: PAP Biznes

Kategoria: 

Podobne artykuły

EPP, największy właściciel centrów handlowych w Polsce, ogłosił zgodne z oczekiwaniami analityków wyniki finansowe za I półrocze br. – zysk do podziału wzrósł o 9%, a dywidenda na akcję wyniosła 5,8 eurocentów.

Firma EPP poinformowała o przejęciu czterech centrów handlowych: M1 Czeladź, M1 Kraków, M1 Łódź oraz M1 Zabrze. Stanowią one pierwszą transzę transakcji do jakiej doszło w grudniu ubiegłego roku, dotyczącej przejęcia 12 obiektów. 

X