Jesteś tutaj

Grupa Chorten współpracuje z siecią sklepów Mili

Od tego roku obowiązuje porozumienie handlowe między Grupą Chorten, a spółką Pro-Detal, która prowadzi sieć sklepów Mili. To kolejny krok do konsolidacji polskich detalistów.

W Grupie Chorten działa obecnie 1855 sklepów partnerskich, natomiast w ramach porozumienia z Pro-Detal, współpracę nawiązało blisko 150 placówek handlowych. Umowa obowiązuje od 2 stycznia.

Współpraca obu podmiotów ma się odbywać na podobnych zasadach, jak w przypadku wcześniejszego porozumienia z siecią Limonka z Pomorza, prowadzoną przez spółkę Elita Kupców.

– Podpisane porozumienie daje możliwość korzystania naszym wszystkim podmiotom z dobrych warunków handlowych u producentów i dystrybutorów. Dzięki takiemu działaniu jako właściciele sklepów z polskim kapitałem możemy osiągać jeszcze większy efekt skali – podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.

Sklepy Chorten działają obecnie w 15 województwach, z kolei zakupy w punktach pod szyldem Mili można zrobić w 8 regionach.

– Działamy na rynku w podobny sposób jak Grupa Chorten i uważamy, że wspólnie uda nam się dać dobrą ofertę polskim kupcom, niż gdybyśmy mieli konkurować – dodaje Wojciech Zawieja, prezes zarządu spółki Pro-Detal.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Niemal 200 mkw. powierzchni ma nowootwarty sklep Grupy Chorten w miejscowości Kobylin-Borzymy. Pierwsi klienci, którzy tłumnie oczekiwali na otwarcie drzwi, zakupy mogli tam zrobić od godz. 10 w piątek, 9 sierpnia. Jest to kolejna placówka należąca do samych założycieli Grupy Chorten.

Na przełomie stycznia i lutego Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten powiększyła się o kolejne placówki detaliczne. Dołączyły do niej sklepy z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, ale szczególnie widoczna jest aktywność w regionach łódzkim i kujawsko-pomorskim.

X