Jesteś tutaj

Grupa POLOmarket na rzecz niemarnowania żywności

Największa polska sieć supermarketów wchodząca w skład Grupy POLOmarket podejmuje działania na rzecz przeciwdziałania marnowaniu żywności. Sieć wdraża odpowiednie procedury w sklepach oraz poszukuje organizacji pozarządowych do współpracy w zakresie nieodpłatnego przekazywania produktów spożywczych. 

– Każdego dnia staramy się ograniczać marnowanie żywności w łańcuchu dostaw w naszej sieci oraz dbać o jakość produktów w sklepach. Taka polityka jest tożsama z wartościami, jakie reprezentuje Grupa POLOmarket – mówi Bartosz Pietruszka, Dyrektor Operacyjny POLOmarket. – Teraz, w związku z wprowadzeniem ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, rozszerzamy nasze działania.

Grupa POLOmarket rozpoczęła aktywne poszukiwania partnerów, którym będzie przekazywać nadwyżki żywności. Akcji podlegać będą m.in. te produkty, którym kończy się termin przydatności do spożycia, a także te nieprzeznaczone do sprzedaży ze względu na wady wyglądu lub opakowań. Trwają przygotowania do wdrożenia odpowiednich procedur w sklepach oraz pierwsze rozmowy z organizacjami zainteresowanymi współpracą.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Michał Seńczuk, dotychczasowy dyrektor operacyjny i członek zarządu, został powołany na prezesa zarządu spółki POLOmarket. Michał Seńczuk związany jest z POLOmarketem od 2015 r.

Tesco, wspólnie z ponad 100 dostawcami z całej Europy, rusza z nową kampanią wspierającą Banki Żywności i ich podopiecznych. 1% wartości sprzedaży produktów popularnych marek w okresie 29.06 – 12.07 zostanie przekazany do Banków Żywności, aby pomóc sfinansować posiłki dla najbardziej potrzebujących. 

X