Jesteś tutaj

Holendrzy wycofują się z zakazu handlu w niedziele

W Polsce od marca obowiązuje ograniczenie handlu w niedziele, które w kolejnych latach będzie rozszerzane. W Holandii występuje odwrotna sytuacja. W niemal 70% holenderskich gmin sklepy są otwarte w każdą niedzielę.

W Holnadii decyzję w sprawie niedzielnego handlu podejmują samorządy. Wiele gmin umożliwia także otwarcie sklepów w święta. Prawie połowa holenderskich gmin umożliwia handel w każde święto państwowe. W jednej z jedenastu gmin, w tym w Rotterdamie i Almere, sklepy są otwarte przez cały rok.

Według ośrodka Detailhandel Nederland, wsparcie dla otwartych w niedziele sklepów szybko rośnie, także wśród małych firm i partii chrześcijańskich, takich jak SGP i ChristenUnie.

Źródło: NL Times

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Na dzień 11 marca przypada pierwsza niedziela, w którą ograniczono handel na mocy nowych przepisów. Wzbudza to duże kontrowersje i liczne głosy w środowisku handlowym ze względu na niejasność zawartych w ustawie zapisów.

Za nami dwie pierwsze niedziele, podczas których obowiązywał zakaz handlu. Zdaniem jednych, wielu Polaków będzie zmuszonych do zmiany swoich zwyczajów zakupowych, zdaniem innych będzie to doskonała okazja do tego, żeby więcej czasu spędzić z rodziną. A jak sami zainteresowani ocenili wprowadzone ograniczenia? Odpowiedź na to pytanie przyniosło badanie Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research .

X