Jesteś tutaj

Holendrzy wycofują się z zakazu handlu w niedziele

W Polsce od marca obowiązuje ograniczenie handlu w niedziele, które w kolejnych latach będzie rozszerzane. W Holandii występuje odwrotna sytuacja. W niemal 70% holenderskich gmin sklepy są otwarte w każdą niedzielę.

W Holnadii decyzję w sprawie niedzielnego handlu podejmują samorządy. Wiele gmin umożliwia także otwarcie sklepów w święta. Prawie połowa holenderskich gmin umożliwia handel w każde święto państwowe. W jednej z jedenastu gmin, w tym w Rotterdamie i Almere, sklepy są otwarte przez cały rok.

Według ośrodka Detailhandel Nederland, wsparcie dla otwartych w niedziele sklepów szybko rośnie, także wśród małych firm i partii chrześcijańskich, takich jak SGP i ChristenUnie.

Źródło: NL Times

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy i Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawili wstępne dane dotyczące funkcjonowania przepisów ograniczających handel w niedzielę.

W drugą niedzielę objętą przepisami ograniczającymi handel, 18 marca, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy skontrolowali ok. 2 tys. sklepów – poinformował Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy. Dodał, że na telefoniczną infolinię wpłynęło 416 zgłoszeń dotyczących łamania nowych przepisów.

X