Jesteś tutaj

Igor Chalupec zrezygnował z funkcji prezesa Ruchu

Igor Chalupec zrezygnował ze stanowiska prezesa Ruchu. Decyzja związana jest z procesem restrukturyzacji spółki. Pozostaje on jednak właścicielem Ruchu.

Igor Chalupec przyznał, że jego decyzja została ustalona z Alior Bankiem i ma umożliwić spółce restrukturyzację. Od 2016 r. zarządzana przez Chalupca spółka Lurena Investments jest właścicielem Ruchu.

W zarządzie Ruchu pozostali Marek Podstawa i Bogumiła Rak. Następcę prezesa wybierze powołana w ostatnim czasie rada nadzorcza, w skład której wchodzą: Janusz Korczyk, jako przewodniczący, Wojciech Wróblewski, Seweryn Kowalczyk, Kamil Prokop oraz przedstawiciel wydawców prasy Artur Sierant.

Źródło: Puls Biznesu

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ruch prowadzi negocjacje z podmiotami, mogącymi zainwestować w rozwój spółki i spłacić jej zaległości finansowe. Listy intencyjne zostały już podpisane, a aktualnie prowadzone są badania kondycji finansowej Ruchu przed ewentualną finalizacją umowy. Jednym z inwestorów zainteresowanych współpracą jest inna firma z branży kolportażu prasy.

Orlen i Poczta Polska miały pomóc Ruchowi, jednak dopóki jest to podmiot prywatny nie zamierzają go wspierać. Alior Bank złożył do UOKiK wniosek o przejęcie spółki, by stać się jej tymczasowym właścicielem. Bank oszacował również, że Ruch jest w stanie spłacić tylko 5-15% swoich zobowiązań.

X