Jesteś tutaj

Intermarché angażuje się w Świąteczną Zbiórkę Żywności

Od 30 listopada do 1 grudnia klienci 62 sklepów Intermarché w 14 województwach po raz kolejny będą mogli wspomóc najbardziej potrzebujących podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Aby wziąć udział w akcji wystarczy przekazać wolontariuszom lokalnych Banków Żywności produkty spożywcze z długą datą przydatności.

Polacy chcą pomagać i coraz częściej wykazują altruistyczne postawy. Jak wynika z danych CBOS  ponad dwie trzecie badanych osób (70%) twierdzi, że obecnie trzeba być wrażliwym oraz gotowym do niesienia wsparcia osobom w trudnej sytuacji życiowej – to więcej niż przed dwoma laty, kiedy podobne nastawienie deklarowało 65% respondentów.

– Grupa aktywnie włącza się w działania na rzecz pomocy innym i stale współpracuje z Bankami Żywności m.in. przy bożonarodzeniowych czy wielkanocnych zbiórkach żywności. Cieszymy się, że dzięki takim akcjom jesteśmy w stanie wesprzeć osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Aby zapewnić im godne i radosne Święta także w tym roku – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Kategoria: 

Podobne artykuły

17 lipca w Gdańsku zostanie otwarty kolejny supermarket Intermarché. Placówka zatrudni 42 osoby oraz przyniesie miastu wpływy w postaci podatków. Punkt sprzedaży będzie oferować mieszkańcom szeroki asortyment produktów spożywczych i przemysłowych.

Pierwszy sklep Intermarché w Grajewie rozpocznie oficjalnie działalność w czwartek 4 grudnia o godz. 9:00. Inwestycja tej sieci spożywczej przyniesie regionowi wiele korzyści. Oprócz 60 miejsc pracy, w związku z bezpośrednią rejestracją punktu sprzedaży w Grajewie, do kasy gminy będzie trafiać podatek dochodowy od osób prawnych oraz od nieruchomości.

X

Przeczytaj również