Jesteś tutaj

Jak wysoki CIT płacą sieci?

Jeronimo Martins Polska oraz Rossmann to jedne z nielicznych sieci, które ujawniły wysokość podatku dochodowego zapłaconego w poprzednim roku. Zmiany przepisów do jakich ma dojść jeszcze w tym roku spowodują jednak, że wkrótce podatki wszystkich większych sieci będą jawne.

W poprzednim roku JMP, będące właścicielem sieci Biedronka, zapłaciło skarbowi państwa ponad 460 mln zł. Rok wcześniej było to ponad 409 mln zł, a w 2015 r. 367 mln zł.

Dane dotyczące wysokości opłaconego podatku ujawnił także Rossmann. W poprzednim roku wynosił on ponad 194 mln zł, w 2016 r. 200 mln zł, a w 2015 r. ponad 181 mln zł.

Większość sieci handlowych nie ujawnia danych dotyczących wysokości podatku. Sytuacja zmieni się jednak od września br. Wtedy zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dane będą dostępne na stronie Ministerstwa Finansów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ala, Gosia, Szymon i Oliwia to cztery urocze misie, które od 6. grudnia można kupić w drogeriach Rossmann. Pluszaki są bohaterami 10. edycji akcji charytatywnej "Kup misia temu kogo kochasz i pomóż tym, którzy potrzebują pomocy". Organizatorami są: Fundacja TVN "Nie jesteś sam", drogerie Rossmann i Allegro.pl. Zebrane pieniądze trafią do Instytutu Matki Polki w Łodzi.

Trwają zapisy do 14 edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. To najbardziej znana impreza biegowa w regionie łódzkim i jeden z najpopularniejszych biegów na 10 kilometrów w Polsce.

X