Jesteś tutaj

Jak wysoki CIT płacą sieci?

Jeronimo Martins Polska oraz Rossmann to jedne z nielicznych sieci, które ujawniły wysokość podatku dochodowego zapłaconego w poprzednim roku. Zmiany przepisów do jakich ma dojść jeszcze w tym roku spowodują jednak, że wkrótce podatki wszystkich większych sieci będą jawne.

W poprzednim roku JMP, będące właścicielem sieci Biedronka, zapłaciło skarbowi państwa ponad 460 mln zł. Rok wcześniej było to ponad 409 mln zł, a w 2015 r. 367 mln zł.

Dane dotyczące wysokości opłaconego podatku ujawnił także Rossmann. W poprzednim roku wynosił on ponad 194 mln zł, w 2016 r. 200 mln zł, a w 2015 r. ponad 181 mln zł.

Większość sieci handlowych nie ujawnia danych dotyczących wysokości podatku. Sytuacja zmieni się jednak od września br. Wtedy zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dane będą dostępne na stronie Ministerstwa Finansów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Centrum handlowe Atrium Świętochłowice kontynuuje proces zmian. Po modernizacji pasażu obiektu, remont przechodzą kolejne salony najemców. Do ponownego użytku klientów został oddany sklep sieci drogeryjnej Rossmann.

23 lutego w Lubaniu otworzyła się nowa drogeria Hebe. Sklep zlokalizowany jest w galerii Inbag. W nowej placówce dostępna jest szeroka oferta kosmetyków, ponadto konsultantki pomagają klientom w dobraniu odpowiednich produktów. 

X