Jesteś tutaj

Kasjerki coraz pozytywniej o zakazie handlu

Kasjerki i kasjerzy coraz pozytywniej wypowiadają się o zakazie handlu w niedziele. Na przestrzeni kilku miesięcy od wprowadzenia tego prawa widać rosnącą aprobatę dla niego.

Badanie opinii przeprowadzone przez platformę TakeTask na zlecenie Gazety Wyborczej wykazuje, że dla 71% badanych decyzja o wprowadzeniu zakazu handlu była pozytywna. W pierwszej edycji badania z lutego 2018 r. aprobatę wyrażało 56%. Więcej czasu wolnego ma 76% respondentów. Z drugiej strony, aż 59% osób przyznaje, że praca w niedziele im pasuje. W stosunku do badania z lutego 2018 r. spadł do 28% odsetek osób, które odczuły spadek wynagrodzenia.

W listopadowej edycji badania zapytano również o pomysł rozszerzenia niedzielnego zakazu handlu o sobotni wieczór i poniedziałek rano, co proponuje „Solidarność”. 47% ankietowanych poparło ten pomysł, natomiast 44% było temu przeciwnych.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

SW Research i ITBC Communication w partnerstwie z Polską Radą Centrów Handlowych zrealizowały badanie dotyczące postrzegania zakazu handlu w niedziele w kontekście zwyczajów i opinii konsumentów.

Wolne od handlu niedziele pozwoliły części Polaków ograniczyć wydatki. Pozytywny wpływ zakazu handlu na zawartość portfela widzi co szósty badany. Dla czterech na pięciu nie zmieniło się nic, a jeden na siedemnastu wydaje więcej – wynika z badań dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

X