Jesteś tutaj

Kaufland chce przejąć sklepy Tesco

Kaufland złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia pięciu nieruchomości, w których mieszczą się obecnie hipermarkety Tesco. Chodzi o sklepy zlokalizowane w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, we Wrocławiu przy ul. Długiej 37/47, w Lublinie przy ul. Orkana 4 oraz w Gdańsku przy ul. Cienistej 30.

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz, która jest również właścicielem sieci dyskontów Lidl. W 2018 r. przychody Kauflanda w Polsce wynosiły 9,9 mld zł. Z kolei Tesco w ostatnich latach w Polsce ma problemy. Firma będącą kiedyś jedną z największych spółek handlowych nad Wisłą, sukcesywnie zamyka lub sprzedaje nierentowne supermarkety i hipermarkety, zlikwidowała też jedno z trzech centrów dystrybucyjnych. W szczytowym okresie swej działalności w naszym kraju Tesco miało 450 sklepów, dziś jest ich już około 100 mniej.

Źródło: Business Insider Polska

Źródło: bigstockphotos.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Do UOKiK wpłynął wniosek sieci Kaufland w sprawie przejęcia szóstego sklepu Tesco w Polsce. Tym razem chodzi o placówkę mieszczącą się przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Warszawie.

1 lutego br. trzy sklepy Tesco wraz z ich pracownikami zostaną przejęte przez sieć Kaufland. Mowa o placówkach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. O sytuacji poinformowała działająca w Tesco Solidarność.

X