Jesteś tutaj

Kaufland stawia na ekologię

Od 2 listopada br. we wszystkich marketach sieci Kaufland w Polsce świeże produkty na wagę ze stoisk z obsługą można kupić do opakowań własnych. Usługą objęto sery, wędliny i produkty garmażeryjne – z wyłączeniem mięsa i drobiu. Inicjatywa jest częścią strategii CSR sieci Kaufland, która zakłada ograniczanie zużycia plastiku.

Możliwość pakowania produktów do opakowań klienta była testowana od początku października w wybranych marketach sieci. Od 2 listopada z możliwości pakowania żywności do przyniesionych przez siebie opakowań wielokrotnego użytku mogą skorzystać klienci wszystkich marketów Kaufland w Polsce.

Wprowadzenie usługi jest częścią strategii CSR sieci Kaufland i kampanii „Zróbmy to razem.”, obejmującej szereg działań na rzecz ochrony środowiska, w tym redukcję zużycia plastiku. Sieć zakłada, że do 2025 r. ograniczy zużycie tworzywa sztucznego w swoich marketach o co najmniej 20%, a 100% opakowań jej marek własnych będzie można poddać recyklingowi.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Woli Krzysztoporskiej świętowano jubileusz 10-lecia działalności magazynu. 

Z początkiem miesiąca pensje w sieci Kaufland wzrosły. Kasjer-sprzedawca zarobi więcej, płace na tym stanowisku wynoszą od 2600 zł do 3100 zł brutto na pełnym etacie i są wyższe o 300 zł. Pensje kasjerów-sprzedawców są niże w mniejszych miastach – pracownicy zarabiają tam od 2600 zł do 2900 zł brutto. W stolicy natomiast pracownicy sieci zarabiają od 3100 zł do 3400 zł brutto. 

X

Przeczytaj również