Jesteś tutaj

Kolejne miasto wycofuje się z nocnej prohibicji

Rada Miejska w Szprotawie podjęła decyzję w sprawie uchylenia uchwały ograniczającej na terenie gminy nocną sprzedaż napojów alkoholowych. Nocna prohibicja utrzymała się w Szprotawie tylko dwa i pół miesiąca. To kolejne miasto, w którym wycofuje się ograniczenie sprzedaży alkoholu. Wcześniej na podobny krok zdecydowano się w Krośnie.

Podczas sesji, która miała miejsce 15 października 2018 r., Rada Miejska w Szprotawie podjęła decyzję w sprawie uchylenia uchwały z dnia 27 lipca 2018 r. dotyczącej ograniczenia na terenie Gminy Szprotawa godzin nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem konsumpcji.

Prawo wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego, co oznacza, że od 1 listopada 2018 r., na terenie Gminy Szprotawa nie będzie obowiązywał już zakaz sprzedaży alkoholu między godziną 22 a 6.

Uchwała w sprawie sprzedaży napojów alkoholowych weszła w życie 18 sierpnia 2018 r.

Wcześniej na podobny krok zdecydowali się radni Krosna. Po miesiącu obowiązywania nocnej prohibicji, została ona wycofana o co wnioskowali mieszkańcy miasta oraz prezydent.

Źródło: szprotawa.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wstrzymał wykonanie uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 12 września 2018 r. w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w obrębie Starego Miasta. Oznacza to, że prawo mające obowiązywać od 26 grudnia br., nie wejdzie w życie.

W Sosnowcu między północą a 6 rano oraz w Kępnie między 22 a 6 nie będzie można kupić w sklepach alkoholu. Dzięki temu wydłuży się lista miast, w których obowiązuje nocna prohibicja.

X