Jesteś tutaj

Konsumenci oczekują innowacyjnych form płatności

W wyniku cyfrowej rewolucji postrzeganie przez klienta procesu płatności zmienia się. Handlowcy mogą bez ograniczeń sprzedawać konsumentom wybrane przez nich usługi i produkty w dowolnym czasie. Coraz częściej transakcje płatnicze są zautomatyzowane i przejrzyste, a klient nie musi martwić się, w jaki sposób zapłaci za usługę.

Wiele technologii płatniczych, umożliwiających tego typu przemiany. Aktualnie trwają prace pilotażowe nad tzw. rozwiązaniami Grab and Go, które obiecują zapewnić zupełnie nowy poziom spersonalizowanych usług. Podczas zakupów, klienci odnajdą produkty ze swojej listy, odbiorą towar, a na koniec zapłacą w sposób mobilny. Wszystko to bez konieczności przechodzenia przez kasę. Rozwiązanie to jest również korzystne dla sprzedawców detalicznych, którzy będą mogli zwolnić powierzchnię zajmowaną wcześniej przez kasy i przenieść personel na inne stanowiska.

Nowe technologie płatnicze są korzystne nie tylko dla akceptantów, ale również zwiększają komfort konsumentów. Dzięki generowaniu ogromnej ilości danych, handlowcy mają szansę lepiej zrozumieć swoich klientów i przyciągnąć ich ofertami skrojonymi na ich potrzeby. Prawdopodobnie w przyszłości dominować będzie wielokanałowa sprzedaż kontekstowa. Angażując klientów będzie kierować ruch do sklepu, poprawiać komfort obsługi klienta i zwiększać przywiązanie do marki.

W dużym uproszczeniu handel kontekstowy oferuje konsumentom to, czego chcą, kiedy chcą, w najbardziej elastyczny sposób. Dzięki niemu, sprzedawcy mogą zapewnić konsumentom różne możliwości zakupu dostosowane do ich indywidualnych upodobań.

W sytuacji, gdy tradycyjni sprzedawcy stoją w kontrze do takich gigantów technologicznych jak Amazon, niezbędne są innowacyjne rozwiązania, takie jak właśnie handel kontekstowy, które na zawsze mogą zmienić rynek sprzedaży detalicznej.

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ponad 99,9% terminali płatniczych używanych w Polsce obsługuje płatności zbliżeniowe, wynika z danych Visa. W ciągu najbliższych tygodni Polska ma się stać pierwszym krajem na świecie, w którym zbliżeniowo będzie można zapłacić w każdym punkcie sprzedaży.

Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych wymaga zwiększania roli elektronicznych instrumentów płatniczych – nie tylko kart płatniczych i przelewów, ale wszelkich innowacji finansowych. Takie podejście przynosi korzyści dla przedsiębiorców, gdyż pozwala w dłuższej perspektywie obniżyć koszt obsługi gotówki, a co za tym idzie koszt prowadzenia działalności gospodarczej.

X