Jesteś tutaj

Krakowscy radni przeciwni nocnej prohibicji

Krakowscy radni nie skorzystali z możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. W głosowaniu zaważył jeden głos. Radni zwiększyli także limity koncesji na sprzedaż alkoholu.

Podczas głosowania za wprowadzeniem prohibicji w godzinach między22 a 6, opowiedziało się 20 radnych, przeciwnych był 21. Proponowana uchwała miała dotyczyć 13 spośród 18 dzielnic miasta, których radni dzielnicowi wcześniej opowiedzieli się za zakazem.

Podczas sesji rady miasta zwiększono również limity koncesji na sprzedaż alkoholu. Wcześniejszy limit wynosił 1225 dla lokali gastronomicznych i 1275 dla handlu detalicznego. Został on już wyczerpany – na zezwolenie czekało 30 lokali gastronomicznych i 80 sklepów. Wcześniej koncesje przyznawano tylko na sprzedaż alkoholu poniżej i powyżej 18%, z pominięciem piwa. Teraz również placówki chcące sprzedawać piwo muszą wnioskować o przyznanie zezwolenia.

Źródło: Gazeta Krakowska

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Gdy w marcu br. wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele media często informowały o sposobach detalistów na obejście zakazu. Sieci handlowe otwierały swoje punkty na dworcach oraz stacjach benzynowych. Całe galerie handlowe przekształcały się w dworce, by wszystkie placówki handlowe mogły być w nich otwarte. Teraz podobna sytuacja dotyczy nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu.

Sklepy i stacje benzynowe w Olsztynie nie będą mogły sprzedawać alkoholu od godz. 22 do 6 rano. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta. Podobną decyzję podjęli w ubiegłym tygodniu również radni z Katowic.

X