Jesteś tutaj

Lidl chce zatrudnić 250 osób

Sieć sklepów Lidl w związku z ciągłym rozwojem, w samym tylko październiku prowadzi rekrutacje na ponad 250 stanowisk. Potrzebni są nie tylko kasjerzy i pracownicy magazynowi, ale również biurowi.

W celu dobrego zdiagnozowania oczekiwań kandydatów Lidl, we współpracy z instytutem badawczym Kantar Millward Brown, przeprowadziła badania, w których zapytała specjalistów, studentów i potencjalnych pracowników sklepów o cechy idealnego pracodawcy. Za najważniejsze uznali oni: oferty pracy atrakcyjne finansowo, umowę o pracę oraz stabilność zatrudnienia. Wyjątkiem okazali się studenci, dla których najważniejsza jest możliwość rozwoju i współpracy z profesjonalistami. Umowa o pracę znalazła się dopiero na 5 miejscu. Na kolejnych miejscach respondenci wskazali godzenie pracy zawodowej z życiem osobistym, traktowanie pracowników z szacunkiem i przyjazną atmosferę w pracy. W przypadku specjalistów i potencjalnych pracowników sklepów, na szczycie listy znalazło się oferowanie pracy zgodnej z kompetencjami i/lub wykształceniem. Zapewnienie przez pracodawcę pakietu świadczeń socjalnych zostało uznane za bardzo ważne przez grupę potencjalnych pracowników.

– Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele osób zaangażowanych jest w to, aby klient mógł zrobić zakupy w komfortowych warunkach. Oczywiście to pracownicy w sklepach mają każdego dnia bezpośredni kontakt z klientem, jednak za kulisami wspiera ich cały szereg specjalistów, m.in.: osób odpowiedzialnych za rozwój kategorii produktowych, logistyków, specjalistów z zakresu sprzedaży, IT, czy marketingu – powiedziała Anna Wieczorek, HR Manager w Lidl Polska.

W 2016 r. firma wydała niemal 24 miliony złotych na szkolenia. Pracownicy biorą udział w programach mających na celu podniesienie ich kompetencji miękkich i poszerzenie wiedzy merytorycznej. Osoby rozpoczynające swoją karierę zawodową mogą wziąć udział w programie stażowym oraz uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez kadrę menedżerską  firmy. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

11 grudnia otwarty zostanie pierwszy sklep sieci Lidl. Nowy obiekt sieci Lidl w Ustce zlokalizowany przy ul. Darłowskiej 14 ma ponad 1000 m2 powierzchni sali sprzedaży. W sklepie zastosowano liczne nowoczesne ekologiczne rozwiązania - system odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych i zużytego powietrza (rekuperację), ogrzewanie w oparciu o gruntowe wymienniki ciepła oraz energooszczędne oświetlenie LED. 

Już po raz dziewiąty Lidl rozpoczyna nowy rok wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pracownicy i klienci, ramię w ramię, otworzą serca dla ważnej sprawy. Jak co roku, przez cały tydzień przed Finałem WOŚP, we wszystkich sklepach Lidl w całej Polsce dostępne będą skarbony stacjonarne WOŚP. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

X