Jesteś tutaj

NASZ SKLEP oraz LD HOLDING przeciwne wprowadzeniu podatku liniowego

Nie akceptujemy projektu podatku od handlu detalicznego w wersji liniowej  –  swoje stanowisko w sprawie wersji podatku liniowego od sprzedaży detalicznej przekazał Zarząd NASZ SKLEP oraz LD HOLDING.  – Zarząd spółek detalicznych w imieniu sklepów franczyzowych po konsultacjach zwrócił się w tej kwestii do parlamentarzystów, mając na uwadze dobro naszych franczyzobiorców, których obecnie w sieciach detalicznych jest ponad 5500.

Przedstawione propozycje nie uwzględniają w żaden realiów gospodarczych oraz znacząco obniżą konkurencyjność rodzimego handlu, którego rentowność wynosi poniżej 1%.

Nałożenie podatku liniowego w wysokości powyżej 1% spowoduje utratę rentowości przez większość podmiotów handlu detalicznego, a w rezultacie likwidację tysięcy sklepów, miejsc pracy i spadek przychodów budżetowych większy niż planowane zyski z podatku od handlu.

Przy podatku liniowym na poziomie 1,2% obciążenie podatkowe handlu niezależnego wzrośnie - szacujemy cztero-pięciokrotnie. Jest to gwóźdź do trumny dla rodzimego handlu. Na takim rozwiązaniu skorzystają tylko zachodnie sieci dyskontowe, które mają zdecydowanie większy poziom rentowności. Przy upadku sklepów tradycyjnych skorzystają na takim rozwiązaniu. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

1 marca br. rozpoczyna się nowa akcja promocyjna w sklepach sieci Nasz Sklep oraz LD Holding. 

W GK Specjał rusza Uniwersytet Przedsiębiorczości sieci Livio i Nasz Sklep. Uniwersytet Przedsiębiorczości to przede wszystkim program dedykowanych szkoleń, warsztatów i nowoczesnych narzędzi edukacyjno-informacyjnych, wsparty systemem kontroli i motywacji, który zapewni franczyzobiorcom i ich pracownikom możliwości rozwoju oraz budowania przewagi konkurencyjnej na polskim rynku FMCG.

X