Jesteś tutaj

Nocna prohibicja w Krośnie

Krosno jest drugim miastem na Podkarpaciu, w którym obowiązuje ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Wcześniej w mieście zorganizowano konsultacje społeczne – swoje zdanie wyraziło 311 osób, spośród ponad 38 tys. uprawnionych do głosowania.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Krosna wprowadzono ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach między 22 a 6 rano. Nowe prawo nie obejmuje lokali gastronomicznych, czyli miejsc w których można spożywać alkohol na miejscu. Za wprowadzeniem ograniczenia głosowało 17 radnych,  4 wstrzymało się od głosu.

Przyjęcie uchwały poprzedziły konsultacje społeczne. Trwały one w lipcu w dniach 5-25. Ankietę składającą się z ośmiu pytań można było wrzucić do urny w Biurze Obsługi Obywatela oraz wysłać przez Internet. W badaniu wzięło udział 311 mieszkańców, czyli 0,8% uprawnionych do głosowania. 213 ankietowanych opowiedziało się za wprowadzeniem ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach 22-6.

Źródło: Krosno24.pl, terazKrosno.pl

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Krakowscy radni nie skorzystali z możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. W głosowaniu zaważył jeden głos. Radni zwiększyli także limity koncesji na sprzedaż alkoholu.

Lubań położony w województwie dolnośląskim jest kolejnym miastem, w którym radni przegłosowali ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu. Przedstawiciele władz miejskich byli podczas głosowania podzieleni. Spośród 18 radnych, 9 opowiedziało się za projektem, 7 było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu.

X

Przeczytaj również