Jesteś tutaj

Nowe stacje w sieci LOTOS

W sierpniu sieć stacji LOTOS powiększyła się o 3 nowe lokalizacje – Szepietowo w woj. podlaskim, Łużna w woj. małopolskim oraz Turek w woj. łódzkim. Obecnie w całej sieci LOTOS działa 496 stacji.

Stacja w Szepietowie, otwarta 2 sierpnia, znajduje się przy drodze krajowej nr 66, na odcinku pomiędzy Wysokim Mazowieckim, a Brańskiem. Oferuje olej napędowy i benzynę zarówno w wersji 95, jak i w wersji Dynamic 98 oraz LPG. Stacja ma sklep o powierzchni 100 mkw. z Cafe Punkt, myjnię samochodową ręczną, odkurzacz, kompresor i parking.

– Współpracuję z LOTOSEM już 10 lat. To moja piąta stacja i chyba najpiękniejsza. Mamy dobre wyposażenie, m.in. bardzo potrzebny pokój dla rodzica z dzieckiem. Stacja jest zlokalizowana w centrum miasta, blisko dworca. Wyniki sprzedażowe już nas cieszą – mówi Tomasz Miliszkiewicz, właściciel.

Dnia 10 sierpnia otwarto stację w miejscowości Łużna przy drodze wojewódzkiej nr 977 łączącej Tarnów z Gorlicami i dalej ze Słowacją. Stacja oferuje sprzedaż paliw: ON, ON Dynamic, Pb95, Pb98 Dynamic oraz LPG, ma też dystrybutor dla TIR. Do dyspozycji klientów są sklep o powierzchni 100 mkw. wraz Cafe Punkt, odkurzacz i kompresor. W przyszłości zaplanowana jest budowa myjni bezdotykowej oraz stacji kontroli pojazdów.

Kolejny obiekt otwarto 27 sierpnia w miejscowości Turek przy drodze wojewódzkiej 470, łączącej Kościelec z Kaliszem. Stacja oferuje paliwa: ON, ON Dynamic, Pb95, Pb98 oraz LPG. W ofercie ma również sklep o powierzchni 110 mkw. wraz z Cafe Punkt, dystrybutor dla TIR, odkurzacz, kompresor, parking, parking TIR oraz bar-restaurację.

– W najbliższych miesiącach planujemy dalszy rozwój sieci franczyzowej. W realizacji jest szereg kolejnych projektów, w tym zupełnie nowe stacje, budowane z myślą o sieci LOTOS - podsumowuje Adam Pawłowicz, wiceprezes Zarządu ds. handlu spółki LOTOS Paliwa.

W sumie w sieci LOTOS działa 496 stacji, w tym 307 własnych i 189 franczyzowych. Zgodnie ze strategią, liczba stacji systematycznie rośnie.

Kategoria: 

Podobne artykuły

PKN ORLEN podpisał porozumienie ze Skarbem Państwa i Grupą Lotos dotyczące realizacji transakcji nabycia akcji gdańskiej spółki. To kolejny krok, który przybliża obie firmy do utworzenia zintegrowanego, silnego koncernu.

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek przyznał, że zarządzany przez niego koncern naftowy do końca tego roku złoży do Komisji Europejskiej wniosek w sprawie przejęcia Grupy Lotos. Orlen jest obecnie w procesie prenotyfikacji fuzji w Komisji Europejskiej.

X