Jesteś tutaj

Nowy Sącz kolejnym miastem z nocną prohibicją

Nowosądeccy radni miejscy przegłosowali wprowadzenie nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Podjęto także decyzję o limicie przyznawanych koncesji. Uchwała musi zostać opublikowana w dzienniku urzędowym województwa, po dwóch tygodniach nowe przepisy wejdą w życie.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę ograniczającą sprzedaż alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach między 22 a 6 rano. Za wprowadzeniem nowego prawa głosowało 19 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Określono także limit koncesji na sprzedaż alkoholu. Zezwolenie na sprzedaż piwa otrzyma 190 sklepów i 130 lokali gastronomicznych (obecnie posiada ją 189 sklepów i 128 lokali gastronomicznych). Natomiast napoje alkoholowe do 18% i wódkę mieszkańcy będą mogli kupić w 170  sklepach i 70 obiektach gastronomicznych.

Źródło: sadeczczanin.info

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Sosnowcu między północą a 6 rano oraz w Kępnie między 22 a 6 nie będzie można kupić w sklepach alkoholu. Dzięki temu wydłuży się lista miast, w których obowiązuje nocna prohibicja.

Krosno jest drugim miastem na Podkarpaciu, w którym obowiązuje ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Wcześniej w mieście zorganizowano konsultacje społeczne – swoje zdanie wyraziło 311 osób, spośród ponad 38 tys. uprawnionych do głosowania.

X