Jesteś tutaj

Obraz polskiego konsumenta LGBT+

Akronim LGBT+ obejmuje osoby o tożsamościach płciowych i orientacjach seksualnych innych niż heteroseksualne osoby, które identyfikują się ze swoją płcią biologiczną. Nawyki oraz styl życia konsumentów LGBT+ różni się od konsumentów heteronormatywnych. Osoby LGBT+ zwracają większą uwagę na zdrowe żywienie, cenią sobie wygodę i jakość – wynika z analizy Nielsena.

Konsumenci LGBT+ oraz nie-LGBT+ mają te same opinie w kwestii promowania równouprawnienia i różnorodności. Bez względu na orientację 4 na 5 konsumentów deklaruje chęć zakupu produktów firmy promującej równouprawnienie i różnorodność wśród pracowników.

Młodsze kobiety LGBT+ cenią sobie wygodę, prostotę i jakość. Odsetek kobiet robiących zakupy w jednym sklepie, żeby zaoszczędzić czas, jest o 4 p.p. wyższy w przypadku grupy LGBT+; w grupie tej jest również wyższy o 6 p.p. udział kupujących markowe produkty w przekonaniu, że oferują one lepszą jakość. Kobiety LGBT+ częściej niż kobiety heteroseksualne sięgają po naturalne i zdrowsze opcje żywieniowe, takie jak: ziarna, orzechy i suszone owoce, produkty niskotłuszczowe, żywność wzbogaconą, o niskiej zawartości cukru, mleko roślinne i bez laktozy czy batoniki energetyczne. Wśród kobiet LGBT+, znacznie liczniejsza jest grupa lubiących posiłki łatwe do przygotowania. Starsze kobiety LGBT+ , w porównaniu do swoich heteroseksualnych rówieśniczek, kupują więcej produktów do higieny osobistej i środków czystości.

Młodsi mężczyźni LGBT+ w porównaniu do nie-LGBT+ zwracają większą uwagę na promocje, lubią gotować i uważają to za swoje hobby, są na bieżąco z nowinkami, a przed zakupem produktu częściej szukają informacji w Internecie (na stronach, forach, wśród przyjaciół). Ponadto młodsi konsumenci LGBT+ są częściej zainteresowani produktami do pielęgnacji ciała i twarzy oraz kosmetykami do makijażu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polski konsument coraz szybciej podąża za trendami. Producenci i detaliści prześcigają się w rozwiązaniach, które mają sprostać coraz wyższym wymaganiom klientów. Czy jednak, aby na pewno każdy konsument jest królem, czy może pewna grupa pozostaje nieco niezauważona?

Polacy są w ścisłej czołówce jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii w sklepach stacjonarnych. Coraz więcej osób korzysta z samoobsługowych kas oraz skanerów QR.

X

Przeczytaj również