Jesteś tutaj

Obroty Grupy Muszkieterów po trzech kwartałach 2018 r.

Obroty Grupy Muszkieterów po trzecim kwartale 2018 r. wyniosły blisko 5,5 mld zł i były o prawie 6% wyższe w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. W omawianym okresie obroty Intermarché, wraz z przymarketowymi stacjami paliw, oraz Bricomarché wzrosły w ujęciu rok do roku odpowiednio o ok. 4 % i ok. 11% rok do roku.

Po 3 kwartale 2018 roku sieć supermarketów Intermarché wraz z przymarketowymi stacjami paliw wypracowała ponad 3,7 mld zł obrotów, co oznacza wzrost o prawie 4% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zgodnie z rynkowymi trendami dotyczącymi odsetka osób korzystających ze smartfonów i dedykowanych im aplikacji, sieć Intermarché zwiększa swoją obecność także w kanałach mobilnych. Od momentu uruchomienia usługi na początku 2017 r. aplikację Intermarché Polska pobrało ponad 180 tys. użytkowników, a ponad 90 tys. korzysta z niej aktywnie. Co więcej, liczba osób korzystających z mobilnego oprogramowania Intermarché regularnie rośnie – sieć odnotowała 13% wzrost użytkowników w sierpniu tego roku w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. Bricomarché wypracowało dobre wyniki. Obroty sieci z sektora „dom i ogród”, wyniosły ponad 1,7 mld zł, co oznacza wzrost o blisko 11% rok do roku. Tylko w 3 kwartale Bricomarché uruchomiło 2 składy budowlane – w Lubawie oraz w Złocieńcu. Do końca roku w Polsce ma działać łącznie 6 składów budowlanych, które swoim zasięgiem obejmą wszystkie sklepy Bricomarché w naszym kraju. Do końca roku sieć zamierza także uruchomić 4 nowe sklepy działające pod szyldem Bricomarché.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W środę, 18 grudnia br. w siedzibie Grupy Muszkieterów w Swadzimiu miało miejsce oficjalne przekazanie środków zebranych przez franczyzobiorców sieci Bricomarché szablistce Angelice Wątor. Zebrana kwota, ponad 47 000 zł, umożliwi złotej medalistce Igrzysk Europejskich dalszy rozwój kariery.

Grupa Muszkieterów wypracowała w 2018 r. obroty w wysokości 7,5 mld zł. Jest to wynik o 5,5% wyższy, czyli o blisko 400 mln zł, w porównaniu z rokiem poprzednim. W omawianym okresie obroty Intermarché, wraz z przymarketowymi stacjami paliw, oraz Bricomarché wyniosły odpowiednio powyżej 5,16 mld zł i ponad 2,3 mld zł. Oznacza to wzrosty kolejno o 3,4% i 10,3% rok do roku.

X

Przeczytaj również