Jesteś tutaj

Odpowiedzialność społeczna Tesco

Ponad tysiąc przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu znajdziemy w najnowszym raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Swoje miejsce w raporcie znalazła też sieć Tesco.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Tesco zostało wyróżnione w raporcie 12 razy. Działania z zakresu walki z marnowaniem żywności ponownie zostały zauważone, a publikacja transparentnych danych o marnowanej żywności została bardzo dobrze oceniona. Doceniono również działania na rzecz lokalnych społeczności, czyli program grantowy „Decydujesz, pomagamy”, który już po raz czwarty zagości w sklepach sieci w maju tego roku, czy też program edukacyjny „Od uprawy do potrawy” w trakcie którego dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania oraz niemarnowania. Warto podkreślić, że w tym roku wśród dobrych praktyk zostały wymienione również działania Fundacji Tesco – Orszaki Mikołajowe oraz bieg charytatywny, dzięki któremu już od 6 lat wspieramy Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Podczas obchodów XX-lecia Banku Żywności SOS w Warszawie, firma Tesco Polska otrzymała nagrodę im. Jacka Kuronia. Nagroda i wyróżnienie zostały przyznane przez Federację Polskich Banków Żywności za szczególną pomoc w roku 2013. Wsparcie firmy Tesco w zeszłym roku to realizacja misji Banków Żywności w jej najczystszej postaci – zapobieganie marnowaniu jedzenia i przekazywanie żywności najuboższym w Polsce. Misja ta została zapoczątkowana 20 lat temu przez twórców pierwszego w Polsce Banku Żywności SOS w Warszawie, jednym z nich był Jacek Kuroń.  

Tesco wprowadziło na polskie drogi ciężarówki z zupełnie nowymi naczepami. Już teraz, ponad 100 samochodów rozwożących produkty po całej Polsce ma nowe wizualizacje, nawiązujące do obietnicy świeżości i wysokiej jakości artykułów sprzedawanych w Tesco. Wśród promowanych produktów zobaczymy polskie jabłka, pomarańcze oraz pomidory.

X