Jesteś tutaj

Orlen przeanalizuje Ruch

Orlen kończy przygotowania do podpisania umowy z doradcą mającym przeprowadzić proces due dilligence Ruchu. O zainteresowaniu koncernu naftowego Ruchem słyszy się od dłuższego czasu. Orlen miałby przejąć część detaliczną spółki. Według analiz PwC ten fragment działalności Ruchu został wyceniony na 80 mln zł.

Joanna Zakrzewska, rzeczniczka prasowa Orlenu potwierdziła, że trwają przygotowania do podpisania umowy z doradcą, który przeprowadzi proces due dilligence. Na razie umowa nie została jednak zawarta. Analiza ma trwać kilka tygodni, a jej wynik ma zadecydować o dalszych decyzjach biznesowych. Rzeczniczka potwierdziła, że Orlen wykupił od Ruchu produkty z tzw. „obszaru szybkiej sprzedaży”. Wśród tych towarów znalazły się papierosy, które przekazano Ruchowi w komis. Transakcja ta opiewała na kwotę około 20 mln zł.

Orlen zakończył także wieloletnią współpracę, ze swoim dostawcą prasy, czyli Kolporterem. W mediach pojawiła się nieoficjalna informacja, że na stacje paliw prasę ma dostarczać Ruch.

Nadzorca Ruchu, firma Zimmerman Filipiak Restrukturyzacje złożyła dnia 25 stycznia w sądzie ostateczny plan restrukturyzacji. Zawarto w nim również wycenę przygotowaną przez PwC. Część detaliczna Ruchu została wyceniona na ok. 80 mln zł, z kolei część logistyczna ze względu na przynoszenia dużych strat powinna zostać przejęta za symboliczną złotówkę.

Źródło: Puls Biznesu, wirualnemedia.pl, press.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

PKN ORLEN złożył ofertę finansowania w związku z zamiarem przejęcia pakietu 100% akcji Ruch SA. Decyzję poprzedziło badanie due dilligence spółki. Inwestor zakłada restrukturyzację i wykorzystanie synergii pomiędzy dotychczasowym modelem biznesowym Ruchu, a segmentem detalicznym PKN ORLEN. Sfinalizowanie oferty zależeć będzie od decyzji wierzycieli Ruchu oraz pozostałych podmiotów zaangażowanych w proces.

Alior Bank, który kilka dni temu otrzymał od UOKiK zgodę na przejęcie Ruchu, zamierza w przypadku zgody na redukcję wierzytelności zostawić jedynie markę. Sieć detaliczną ma przejąć Orlen, a logistykę Poczta Polska.

X