Jesteś tutaj

Orlen zarobił na niedzielnym zakazie handlu

Orlen opublikował wyniki sprzedaży detalicznej za drugi kwartał br. Osiągnięto wzrost o 18% w stosunku rocznym. Największy wpływ na tak dobry wynik miała działalność pozapaliwowa, czyli sprzedaż artykułów spożywczych w sklepach na stacjach.

Sprzedaż detaliczna Orlenu na stacjach paliw osiągnęła poziom 677 mln zł w drugim kwartale br. Zbigniew Leszczyński, wiceprezes koncernu ds. rozwoju przyznał, że sieć ma coraz większe kompetencje, jeśli chodzi o sprzedaż produktów pozapaliwowych i sklepy przy stacjach starają się wykorzystać ograniczenie handlu w niedziele. Przyznał też, że widać wzrost zainteresowania produktami spożywczymi w niehandlowe niedziele. Wobec tego oferta sklepów będzie poszerzana. Już teraz w niektórych placówkach można znaleźć produkty pierwszej potrzeby, jak mąkę, cukier, czy jajka.

Źródło: TVN24BiS

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sieć Tesco podała wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku finansowego 2018/2019. W skali całej grupy zanotowano wzrost przychodów, ale na skutek zmian prawnych w Europie Centralnej zanotowano w tym regionie spadek sprzedaży.

Analiza wpływu zakazu handlu w niedziele na sprzedaż detaliczną jest istotna z punktu widzenia oceny krótkookresowych perspektyw konsumpcji gospodarstw domowych w Polsce. Jednakże ze względu na stosunkowo krótki okres obowiązywania regulacji i mnogość czynników wpływających na tempo wzrostu sprzedaży detalicznej, precyzyjny wpływ zakazu handlu był dotychczas bardzo trudny do oszacowania. Obecnie dysponujemy już danymi o sprzedaży za osiem miesięcy po wprowadzeniu zakazu, co pozwala na przeprowadzenie ekonometrycznej analizy zmian legislacyjnych na dynamikę sprzedaży detalicznej – przyznają eksperci Credit Agricole Bank Polska.

X