Jesteś tutaj

PGS podpisuje się pod powszechnym zakazem handlu w niedziele

Powszechny zakaz handlu w niedziele – o takie zapisy postuluje Polska Grupa Supermarketów (PGS), sieć skupiająca polskie sklepy Top Market, Delica, Minuta8, do rządu. Wyjątkiem mają być placówki w obiektach użyteczności publicznej, np. szpitale i stacje benzynowe przy autostradach.

Tym samym PGS popiera inicjatywę NSZZ Solidarność i Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej o Ograniczeniu Handlu w niedziele, kierując się względami społecznymi i zdrowotnymi.

W opinii PGS prawo do wypoczynku powinni mieć oprócz pracowników również właściciele sklepów, którzy jednoosobowo prowadzą działalność handlową.

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele i święta pozwoli – zdaniem PGS – na znaczne ograniczenie kosztów pracowniczych, polepszenie warunków pracy i poświęcenie czasu rodzinie. Zakaz ten musi jednak obowiązywać wszystkie sklepy, tak aby uniknąć procederu handlu np. na stacjach benzynowych. PGS zwraca uwagę, że  zagraniczne sieci często otwierają swoje sklepy na stacjach benzynowych, omijając w ten sposób zakaz pracy w dni wolne od pracy. Szczególnie istotne jest rozwiązanie kwestii części stacji benzynowych, usytuowanych w centrach miast.

- Zagraniczne sieci zmusiły nas do pracy w niedzielę i polski przedsiębiorca musi dostosować się jeśli chce się utrzymać na rynku. Tymczasem uważamy, że 6 dni w tygodniu wystarcza na dokonanie zakupów a wszyscy pracownicy branży handlu powinni mieć wolną od pracy niedzielę – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W piątek 7 września br. Polska Grupa Supermarketów obchodziła swoje 16. urodziny. Imprezę integracyjną zorganizowano w DoubleTree by Hilton Warsaw. Wzięli w niej udział udziałowcy-właściciele sklepów wchodzących w skład Grupy oraz licznie zaproszeni goście: producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele władz stolicy. Prezes Michał Sadecki witając zgromadzonych na sali wspomniał, że oprócz 16. rocznicy działania PGS, obchodzona jest także 5. rocznica uruchomienia centralnego magazynu w Pruszkowie o powierzchni ponad 2500 mkw. oraz 1. rocznica sprzedaży produktów pod marką własną O!. Impreza odbywała się w klimacie italodisco.

Polska Grupa Supermarketów (PGS) stanowczo sprzeciwia się nowemu projektowi wprowadzenia liniowego podatku od obrotu, z równą stawką dla wszystkich, bez kwoty wolnej.

X