Jesteś tutaj

Piotr i Paweł z postępowaniem sanacyjnym

Wniosek sanacyjny złożony w sądzie przez sieć supermarketów Piotr i Paweł zyskał akceptację sądu. Zostało otworzone postępowanie sanacyjne. Sieć otrzymała w ten sposób ochronę przed wierzycielami.

12 września wydane zostało postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego. Oznacza to objęcie wszystkich spółek sieci tymże postępowaniem. Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników – podano w oficjalnym komunikacie.

Sędzią komisarzem w spółkach stojących za marką Piotr i Paweł został Łukasz Lipowicz. Zarządcą sądowym została natomiast spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. Firma ta będzie formalnie tworzyć plan restrukturyzacyjny i dokonywać spisu wierzycieli.

Źródło: Puls Biznesu

Kategoria: 

Podobne artykuły

Piotr i Paweł konsekwentnie realizuje politykę odpowiedzialności biznesowej, wspierając aktywności sportowe, które mają zdecydowany wpływ na naszą kondycję fizyczną i zdrowie. Od roku 2013 jest organizatorem własnych biegów, założył drużynę biegową wśród pracowników - Markę Formy, uczestniczy w programie Liga Konsorcjum Marki Poznań - rywalizacji poznańskich firm w piłce nożnej. Uczestnictwo sieci Piotr i Paweł w Biegu po Nowe Życie jest kolejnym krokiem służącym propagowaniu ruchu i profilaktyki zdrowotnej.

Do 21 października supermarkety Piotr i Paweł świętują swoje 24 urodziny. Z tej okazji przygotowano dla klientów wyjątkowe oferty.

X