Jesteś tutaj

Piotr i Paweł z postępowaniem sanacyjnym

Wniosek sanacyjny złożony w sądzie przez sieć supermarketów Piotr i Paweł zyskał akceptację sądu. Zostało otworzone postępowanie sanacyjne. Sieć otrzymała w ten sposób ochronę przed wierzycielami.

12 września wydane zostało postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego. Oznacza to objęcie wszystkich spółek sieci tymże postępowaniem. Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników – podano w oficjalnym komunikacie.

Sędzią komisarzem w spółkach stojących za marką Piotr i Paweł został Łukasz Lipowicz. Zarządcą sądowym została natomiast spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. Firma ta będzie formalnie tworzyć plan restrukturyzacyjny i dokonywać spisu wierzycieli.

Źródło: Puls Biznesu

Kategoria: 

Podobne artykuły

Piotr i Paweł włączył się w kampanię przygotowaną przez Fundację EY – „Dzieci nie chcą FAS”. Akcja ma na celu uświadomienie Polek oraz ich otoczenia odnośnie zagrożenia jakie płynie z picia alkoholu przez kobiety w ciąży. 

6 października br. nastąpiło otwarcie szóstego już supermarketu Piotr i Paweł we Wrocławiu. Sklep o powierzchni 800 mkw. powstał przy ul. Dokerskiej 2A. Drugi supermarket, z salą sprzedaży blisko 1300 mkw. otwarto 12 października w Grodzisku Mazowieckim.

X

Przeczytaj również