Jesteś tutaj

Piotr i Paweł z postępowaniem sanacyjnym

Wniosek sanacyjny złożony w sądzie przez sieć supermarketów Piotr i Paweł zyskał akceptację sądu. Zostało otworzone postępowanie sanacyjne. Sieć otrzymała w ten sposób ochronę przed wierzycielami.

12 września wydane zostało postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego. Oznacza to objęcie wszystkich spółek sieci tymże postępowaniem. Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników – podano w oficjalnym komunikacie.

Sędzią komisarzem w spółkach stojących za marką Piotr i Paweł został Łukasz Lipowicz. Zarządcą sądowym została natomiast spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. Firma ta będzie formalnie tworzyć plan restrukturyzacyjny i dokonywać spisu wierzycieli.

Źródło: Puls Biznesu

Kategoria: 

Podobne artykuły

28 stycznia Piotr i Paweł otworzył pierwszy w tym roku, a drugi już w Krakowie supermarket, przy ul. Lubostroń 15, w Centrum Lubostroń 15. Na klientów w dniu otwarcia czekały specjalne oferty promocyjne oraz degustacje. Powierzchnia sklepu wynosi 1400 m2. Sklep otwarty został w programie 5 Gwarancji.

Sieć supermarketów Piotr i Paweł znalazła się wśród laureatów Rankingu Firm 25-lecia III RP opublikowanego na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Nagroda została przyznana za 25 lat nieprzerwanej działalności firmy oraz dobre wyniki finansowe.

X