Jesteś tutaj

Piotr i Paweł zamyka kolejne 2 sklepy

Na przełomie września i października sieć Piotr i Paweł zamknęła 8 nierentownych sklepów, co związane jest z procesem restrukturyzacji, do jakiego doszło po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego. Dzisiaj sieć zamyka kolejne placówki, w Gdańsku i Grudziądzu.

Jak zaznaczył prezes zarządu Piotra i Pawła, Marek Miętka : – Zbadaliśmy nasze sklepy pod kątem sześciu parametrów, wśród których były takie elementy jak: dodatnia EBITDA, lokalizacja, potencjał, konkurencja znajdująca się wokół, a także to, czy dany sklep znajduje się w tej części miasta, gdzie możemy liczyć na naszych docelowych klientów.

Wcześniej zamknięto placówki w Warszawie, Szczecinie, Pile, Pruszczu Gdańskim, Grudziądzu, Łodzi i we Wrocławiu. Przeszły one rebranding i funkcjonują z logo sieci Biedronka. Marek Mietka stwierdził, że zamykane są te sklepy, które w aktualnej sytuacji rynkowej nie osiągają zakładanych wyników, co stanowi część planu restrukturyzacji.

Zaznaczono równocześnie, że sieć nie znika z rynku, ale zamierza umacniać swoją pozycję w innych lokalizacjach. Planowane jest także otwarcie „wzorcowego sklepu Piotra i Pawła w prestiżowej lokalizacji w Poznaniu”.

Źródło: tvn24bis.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, powołując się na swoje źródła, w tym tygodniu zostanie poznany nowy właściciel sieci supermarketów Piotr i Paweł. Najbliżej przejęcia są portugalskie Jeronimo Martins oraz francuski Auchan.

21 października 2016 roku nastąpiło otwarcie 138 sklepu sieci Piotr i Paweł.

X