Jesteś tutaj

Połączenie spółek operacyjnych działających pod logo POLOmarket

POLOmarket informuje, iż udziałowcy spółek operacyjnych prowadzących sklepy pod logo POLOmarket podjęli decyzję o rozpoczęciu procesu połączenia kilkunastu spółek operacyjnych w jeden podmiot kapitałowy.

Celem udziałowców jest, aby wszystkie sklepy funkcjonujące po 1 stycznia 2015 r. pod logo POLOmarket prowadzone były przez jeden podmiot kapitałowy, co w konsekwencji usprawni funkcjonowanie i zarządzanie firmą oraz obniży koszty jej działalności.

Nowy podmiot rozpocznie działania konsolidacyjne po uzyskaniu zgody UOKiK, a jego właścicielami będą dotychczasowi właściciele spółek operacyjnych prowadzących sklepy pod logo POLOmarket.

Konsekwencją powyższych działań konsolidacyjnych na poziomie spółek operacyjnych prowadzących sklepy pod logo POLOmarket, jest zgłoszona do UOKiK koncentracja na poziomie udziałów w samym  POLOmarket Sp. z o.o.  obejmująca 60% obecnych  udziałowców POLOmarket.

Powyższe procesy koncentracyjne w żaden sposób nie dotyczą osób i podmiotów, które od 1 styczna 2015 r. opuszczają szeregi POLOmarket i będą prowadziły działalność konkurencyjną wobec sieci POLOmarket.

Kategoria: 

Podobne artykuły

28-29 marca br. na terenie wybranych sklepów POLOmarket na obszarze całej Polski, odbędzie się zbiórka żywności na rzecz podopiecznych fundacji Caritas. Natomiast w terminie 4-6.04 zostanie przeprowadzona akcja zbiórkowa, koordynowana przez wolontariuszy Banków Żywności.

Sieć polskich supermarketów POLOmarket, angażuje się w działalność charytatywną od początku swojego istnienia. Przedświąteczne zbiórki żywności są tradycyjnym elementem tych działań w sklepach całej sieci.

X