Jesteś tutaj

POLOmarket wyposaża swoje sklepy w prasy do makulatury

Polska sieć supermarketów POLOmarket jest w trakcie realizacji projektu wyposażenia swoich sklepów w specjalistyczne prasy do makulatury. Inwestycja w wysokości blisko 5 mln zł rozpoczęła się w 2018 r. i została już w połowie zrealizowana. Sieć planuje zakończyć proces w bieżącym roku.

Zakupione prasy umożliwiają sieci redukcję objętości makulatury o ok. 95%. Poza poprawą skuteczności procesów recyklingowych, optymalizacją wykorzystania powierzchni magazynowej i transportowej, bardzo ważnym celem inwestycji było podniesienie komfortu pracy obsługi sklepów w całym procesie.  

– Zgodnie z naszą strategią sukcesywnie inwestujemy w nowoczesne rozwiązania poprawiające efektywność procesów i komfort pracy załóg. Wysokiej jakości prasy do makulatury są również jednym z przykładów działań ekologicznych realizowanych przez POLOmarket – mówi Bartosz Pietruszka, Dyrektor Operacyjny POLOmarket.

Inwestycja POLOmarket w prasy do makulatury, to kolejne z działań mających na celu ochronę środowiska. Sieć sukcesywnie wdraża rozwiązania proekologiczne i energooszczędne w swoich sklepach. Przykładem takich rozwiązań są m.in. systemy odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych oraz energooszczędne oświetlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Przysieku 18 sierpnia został otwarty wyremontowany sklep sieci POLOmarket. Otwarciu towarzyszyły konkursy, słodkie niespodzianki, degustacje wędlin i promocje na wybrane produkty

Po 3 latach od uruchomienia programu lojalnościowego POLOkarta, największa polska sieć supermarketów może się pochwalić już blisko 1,2 mln wydanych kart.

X