Jesteś tutaj

POLOmarket zebrał 26 ton żywności dla potrzebujących

Doroczne ogólnopolskie zbiórki zywności organizowane przez Caritas i Banki Żywności odbyły się w POLOmarketach na terenie całego kraju. W sumie zebrano blisko 26 ton produktów spożywczych, które trafią do osób potrzebujących jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

– Świąteczne zbiórki żywności Banków Żywności i Caritas odbywają się regularnie w naszych placówkach na terenie całego kraju. Zbiórka Banków Żywności odbyła się w 95 placówkach, a zbiórka Caritas „Tak, Pomagam!” w 56 sklepach. Dzięki hojności naszych klientów udało się zebrać blisko 26 ton produktów spożywczych – powiedział Krzysztof Szultka, dyrektor marketingu w POLOmarkecie.

Świąteczne zbiórki żywności to inicjatywy cykliczne przeprowadzane w sklepach na terenie całego kraju. Zazwyczaj odbywają się na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas lub Banki Żywności przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

28-29 marca br. na terenie wybranych sklepów POLOmarket na obszarze całej Polski, odbędzie się zbiórka żywności na rzecz podopiecznych fundacji Caritas. Natomiast w terminie 4-6.04 zostanie przeprowadzona akcja zbiórkowa, koordynowana przez wolontariuszy Banków Żywności.

9 kwietnia w Placówce Wsparcia Dziennego Caritas w Krakowie odbyły się Warsztaty Komiksowe „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” organizowane wspólnie przez Carrefour Polska oraz Caritas Polska. Warsztaty są częścią III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”.

X

Przeczytaj również