Jesteś tutaj

Ponad milion użytkowników „żappki" w miesiąc

Już w pierwszym miesiącu po zakończeniu pilotażu, aplikacja mobilna sieci sklepów Żabka przekroczyła milion użytkowników. Dodatkowo „żappka" stała się jedną z najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji w Google Play i App Store, będąc częściej pobieraną niż aplikacje takie jak: Youtube, Facebook czy Messenger.

– Nasza aplikacja znajduje się w ścisłej czołówce najczęściej pobieranych aplikacji w Polsce, a nie prowadzimy sprzedaży online. To najlepszy dowód na to, że w pełni odpowiedzieliśmy na oczekiwania klientów, stwarzając nowe możliwości prezentacji naszej oferty połączonej z programem lojalnościowym. Codziennie odnotowujemy kilkadziesiąt tysięcy nowych rejestracji, a sprzedaż produktów promowanych w aplikacji stale rośnie – podkreśla Tomasz Blicharski, Wiceprezes ds. Finansowych i Rozwoju sieci Żabka.

Aplikacja przyciąga użytkowników ciekawymi promocjami oraz możliwością zbierania żappsów i wymieniania ich na nagrody. Każda wydana złotówka w sieci Żabka to 4 żappsy, do tej pory użytkownicy „żappki" zebrali ich już kilkaset milionów. Najczęściej odbieraną nagrodą jest hot dog, oferowany w ramach Żabka Café. Jeśli chcielibyśmy ułożyć pionowo wszystkie hot dogi odebrane jako nagroda w aplikacji, to ich wysokość równałaby się ponad 42 wieżom Eiffela lub 136 długościom boisk piłkarskich.

Żabka ma w planach wzbogacanie aplikacji o nowe funkcje oraz komunikowanie jej benefitów akcjami marketingowymi.

Kategoria: 

Podobne artykuły

13 stycznia 2020 roku Żabka wspólnie ze swoim partnerem technologicznym firmą Synerise, zaprezentowała aplikację dla klientów żappka, podczas największych targów technologicznych NRF 2020 w Nowym Jorku. Żappka była pokazywana w ramach organizowanego przez Microsoft Reactor Innovation & ROI Hack Event i był to jedyny polski akcent wśród wąskiego grona prezentowanych projektów z całego świata.

Sklep Żabka przy ulicy Jana Pawła II znany jest niemal każdemu mieszkańcowi Gliwic. Placówka funkcjonuje już od 15 lat, a prowadzi ją od samego początku przedsiębiorcza franczyzobiorczyni – Pani Lucyna Kowalik, która opowiada o swoich początkach handlu w centrum miasta.

X