Jesteś tutaj

Advertisement

Przedsiębiorcy odczują podwyżkę pensji minimalnej

Z oceny skutków regulacji projektu rozporządzenia dotyczącego podwyżki płacy minimalnej wynika, że dla małych i średnich przedsiębiorstw koszty związane z podwyżką najniższej pensji wyniosą w 2020 r. 4,86 mld zł. Z kolei duże firmy zostaną obciążone na kwotę 1,3 mld zł.

We wtorek rząd przyjął rozporządzenie dotyczące podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2020 r. do poziomu 2600 zł.

Na początku września partia rządząca zapowiedziała z kolei podwyżkę płacy minimalnej do 3000 zł do końca 2020 r. oraz do 4000 zł do końca 2023 r.

Źródło: Business Insider

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Firma Żabka Polska, właściciel sieci Żabka i Freshmarket, została Partnerem II Nadbałtyckiej Konferencji Polskiej Spółdzielczości Mieszkaniowej, podczas której przedstawiciele Firmy będą rozmawiać z prezesami spółdzielni m.in. o tym dlaczego Polacy kochają małe sklepy, a także korzyściach wynajmu lokali handlowych stabilnemu na rynku partnerowi biznesowemu. 

Dodatkowe dochody do budżetu miasta z podatków, około 50 miejsc pracy, współpraca z lokalnymi dostawcami i akcje społeczne dla mieszkańców – to główne korzyści dla Gniezna, które przyniesie nowy supermarket spożywczy Intermarché. Jest to 36. sklep tej sieci w województwie wielkopolskim, który rozpoczął oficjalnie działalność w czwartek, 5 kwietnia w Galerii Piastova.

X