Jesteś tutaj

Selgros Cash&Carry całkowicie rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi

Sieć hurtowni Selgros Cash&Carry całkowicie wycofuje się ze sprzedaży żywych karpi już od bieżącego roku. Selgros stopniowo ograniczał sprzedaż żywego karpia – w zeszłym roku wycofał żywe karpie z co trzeciej hali. Decyzja sieci Selgros Cash&Carry to wynik rozmów z organizacją prozwierzęcą, Fundacja Alberta Schweitzera.

Według badań CBOS z marca 2018 r. aż 86% Polaków popiera zakaz transportu żywych ryb bez dostatecznej ilości wody umożliwiającej oddychanie. Wpływ na rosnącą świadomość społeczeństwa mają akcje informacyjne obrońców zwierząt i publikowane przez nich materiały video pokazujące, jak wygląda proces pozyskiwania żywego karpia. Również według rekomendacji Głównego Inspektora Weterynarii sprzedaż żywych ryb bez ich wcześniejszego uboju powinna być traktowana jako ostateczność.

Sieciami, w których nie kupimy żywych karpi są Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan i Selgros Cash&Carry.

Kategoria: 

Podobne artykuły

38 ton żywności przekazało Selgros Cash&Carry na tegoroczną Wigilię Caritas. To już trzeci rok, kiedy firma angażuje się w organizację wyjątkowego wydarzenia na tak dużą skalę, dzięki czemu może mieć ono charakter ogólnopolski.  W tym roku, podczas wigilijnych spotkań w 28 miastach w całej Polsce, przy wspólnym stole Caritas spotka się ponad 10 tys. samotnych i potrzebujących.

Polska Reprezentacja Kucharzy Juniorów wspierana w tym roku przez Selgros Cash&Carry i Transgourmet osiągnęła najlepszy wynik w historii na Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie.

X