Jesteś tutaj

Sezam ponownie otwarty

Dzisiaj, 6 czerwca w Centrum Marszałkowska odbyło się ponowne otwarcie sklepu Sezam należącego do WSS Społem Śródmieście. Zlokalizowany jest on na poziomie -1 i zajmuje 700 mkw. Centrum Marszałkowska jest pierwszym w Polsce budynkiem zintegrowanym ze stacją metra.

Otwarciu Sezamu towarzyszyła inauguracja części handlowo-usługowej budynku, a także uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Pasażu im. Witolda Rowickiego wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

Sklep Sezam funkcjonuje od 1969 r. W chwili otwarcia był najnowocześniejszą placówką WSS Społem Śródmieście. Po remodelingu klienci mogą znaleźć w nim szeroki asortyment liczący aż 40 tys. pozycji produktowych. Wejście do sklepu udekorowano odrestaurowaną ceramiką, natomiast na elewacji budynku zawisły neony „Sezam”, będące wiernymi kopiami tych z 1969 r.

Centrum Marszałkowska oferuje na dwóch poziomach o łączną powierzchnię usługowo-handlową 3,4 tys. mkw. Dostęp do poziomu -1 będzie możliwy bezpośrednio z korytarza prowadzącego do metra. To pierwszy w Polsce budynek zintegrowanym ze stacją metra. Jedno z wyjść ze stacji zostało przeniesione z chodnika w podcienie budynku. Centrum Marszałkowska to kompleks biurowo-handlowy powierzchni 16,5 tys. mkw. Parter i kondygnacja podziemna są przeznaczone na handel i usługi.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Należący do „Społem" PSS w Częstochowie, Spółdzielczy Dom Handlowy Sezam funkcjonuje od 1983 r. Pawilon ten był wtedy jednym z największych sklepów spożywczo–przemysłowych w tej dzielnicy. W maju 2018 r. rozpoczęto proces całkowitej modernizacji Sezamu, który właśnie dobiegł końca.

Poczta Polska zamierza umożliwić swoim klientom odbiór przesyłek w sklepach należących do sieci Społem. Partnerstwo ma dotyczyć 1000 placówek, czyli ok. jednej trzeciej wszystkich sklepów należących do Społem.

X

Przeczytaj również