Jesteś tutaj

Sieć „Piotr i Paweł” zamyka 7 sklepów

W ubiegłym tygodniu otwarto postępowanie sanacyjne sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Proces zmian w spółce rozpoczęto od decyzji o zamknięciu 7 nierentownych placówek.

Jak zaznaczono w komunikacie, dotyczącym przyjęcia przez sąd wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego: „Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.”

Jedną z pierwszych decyzji dotyczących restrukturyzacji sieci jest zamknięcie siedmiu nierentownych supermarketów, będących placówkami własnymi sieci.

– Zamykamy zatem te sklepy, które w aktualnej sytuacji rynkowej nie osiągają zakładanych wyników i jest to element naszego planu – przyznaje Marek Miętka, prezes Piotra i Pawła.

Źródło: Rzeczpospolita

Kategoria: 

Podobne artykuły

Piotr i Paweł po raz drugi raz został partnerem projektu, łączącego wiedzę biznesową i akademicką, przygotowanego przez studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, pt. Brains Attack! Tegoroczny projekt został zakończony 18 czerwcu. Staż w sieci otrzymały 3 bardzo kreatywne osoby.

W ubiegłą sobotę,  26 maja otwarty został nowy supermarket „Piotr i Paweł” w Centrum Handlowym Forum Gdańsk. To już trzynasta placówka handlowa sieci w mieście.

X