Jesteś tutaj

Sieć „Piotr i Paweł” zamyka 7 sklepów

W ubiegłym tygodniu otwarto postępowanie sanacyjne sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Proces zmian w spółce rozpoczęto od decyzji o zamknięciu 7 nierentownych placówek.

Jak zaznaczono w komunikacie, dotyczącym przyjęcia przez sąd wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego: „Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.”

Jedną z pierwszych decyzji dotyczących restrukturyzacji sieci jest zamknięcie siedmiu nierentownych supermarketów, będących placówkami własnymi sieci.

– Zamykamy zatem te sklepy, które w aktualnej sytuacji rynkowej nie osiągają zakładanych wyników i jest to element naszego planu – przyznaje Marek Miętka, prezes Piotra i Pawła.

Źródło: Rzeczpospolita

Kategoria: 

Podobne artykuły

Po raz kolejny Piotr i Paweł został oficjalnym partnerem Biegu Po Nowe Życie. 7 kwietnia 2018 w Wiśle odbędzie się już 12. edycja biegu, w której będą również brać udział przedstawiciele sieci Piotr i Paweł.

 25 września nastąpiło otwarcie dwóch nowych supermarketów Piotr i Paweł: w Łodzi oraz Gdańsku. Łódzki sklep powstał w Centrum Handlowym Sukcesja, przy al.Politechniki 1. Jego powierzchnia to 1325,43 m2 sali sprzedaży. Gdański supermarket  zaprasza na zakupy przy ul.Cieszynskiego 1a. Jego powierzchnia to 1100 m2 sali sprzedaży.

X