Jesteś tutaj

Sieć „Piotr i Paweł” zamyka 7 sklepów

W ubiegłym tygodniu otwarto postępowanie sanacyjne sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Proces zmian w spółce rozpoczęto od decyzji o zamknięciu 7 nierentownych placówek.

Jak zaznaczono w komunikacie, dotyczącym przyjęcia przez sąd wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego: „Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.”

Jedną z pierwszych decyzji dotyczących restrukturyzacji sieci jest zamknięcie siedmiu nierentownych supermarketów, będących placówkami własnymi sieci.

– Zamykamy zatem te sklepy, które w aktualnej sytuacji rynkowej nie osiągają zakładanych wyników i jest to element naszego planu – przyznaje Marek Miętka, prezes Piotra i Pawła.

Źródło: Rzeczpospolita

Kategoria: 

Podobne artykuły

15 maja w sklepach sieci ruszyła zbiórka wody dla szkół. Podczas akcji klienci są zapraszani do kupna wody sygnowanej logiem Fundacji Piotr i Paweł "Radość Dzieciom". Zebraną wodę sieć przekaże dzieciom z okolicznych szkół. 

 5 września  2014 w Olsztynie, w nowo powstającej Galerii  Warmińskiej, sieć Piotr i Paweł otworzy swój kolejny supermarket.

X