Jesteś tutaj

Solidarność zapowiada protest pracowników kilku sieci handlowych

2 maja w kilku sieciach handlowych zaplanowano protest przeciwko warunkom pracy – poinformował PAP przewodniczący krajowej sekcji pracowników handlu NSZZ Solidarność Alfred Bujara. Akcja ma odbyć się w trybie "strajku włoskiego".

– Protest ma doprowadzić do rozmów i negocjacji. Chodzi nam o płace i warunki pracy – powiedział PAP Piotr Adamczyk, przewodniczący NSZZ Solidarności pracowników Biedronki. Wyjaśnił, że "obecnie jest zbyt niski poziom zatrudnienia i pracownicy mają do wykonania zbyt dużo obowiązków". Dlatego też zdecydowali o pracy 2 maja w zgodzie "z wszelkimi przepisami prawa i bhp" – podkreślił Adamczyk.

Bujara powiedział, że protest ma szerszy wymiar. – Wezmą w nim udział pracownicy kilku sieci sklepów zagranicznych i jedna sieć polska. Nie wymienię nazw sieci, bo ich dyrekcje, czy też właściciele, przez blisko dwa tygodnie, pozostałe do protestu, mogliby podejmować próby zastraszania pracowników, aby nie brali udziału w proteście - dodał Bujara. Poinformował, że jeszcze w tym tygodniu zostanie wydany oficjalny komunikat nt. protestu.

Źródło: PAP

fot. Shutterstock

Kategoria: 

Podobne artykuły

Związek Zawodowy Solidarność nie doszedł do porozumienia z siecią sklepów Tesco. Spór dotyczy podwyżki wynagrodzeń za rok finansowy 2017. 

We wtorek na terenie kilkunastu polskich miast „Solidarność” przeprowadziła zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

X