SPAR i European Athletics przedłużają partnerstwo

Aktualności

SPAR i European Athletics przedłużają partnerstwo

W dniach 1-3 marca 2019 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Glasgow. Głównym sponsorem mistrzostw królowej dyscyplin w stolicy Szkocji był SPAR, który jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw oficjalnie ogłosił kontynuację umowy sponsorskiej z European Athletics na 8 lat.

Nowa umowa rozpoczyna się w styczniu 2020 r., zapewniając SPAR International pozycję głównego sponsora Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, Mistrzostw Europy w Biegach i Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. SPAR zobowiązał się również do wspierania sponsorowania Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce U18 w 2020 r. oraz Mistrzostw Europy 2021 w Lekkoatletyce U20 i U23, podkreślając zaangażowanie marki w promocję sportu młodzieżowego. Partnerstwo SPAR z European Athletics trwa już ponad 20 lat i jak podkreśla Tobias Wasmuht, Dyrektor Zarządzający SPAR International: „przynosi nieocenioną ekspozycję marki, zwiększając rozpoznawalność SPAR na całym świecie. (…) Dzięki współpracy z European Athletics, marka SPAR jest ściśle powiązana ze zdrowym trybem życia”.

Zakończone w niedzielę HME w Glasgow przyniosły jeszcze jeden powód do zadowolenia – Polska po raz drugi z rzędu wygrała klasyfikację medalową Halowych Mistrzostw Europy. W Glasgow Biało-Czerwoni zdobyli w sumie 7 krążków, w tym aż 5 złotych. Nie był to aż tak spektakularny sukces, jak przed dwoma laty w Belgradzie, gdzie Polacy zdobyli aż 12 medali, mimo to udało się utrzymać prowadzenie w klasyfikacji medalowej.  Złote medale wywalczyli: Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Ewa Swoboda (60 m), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (1500 m) i sztafeta pań 4×400 m. Dwa srebrne medale należały natomiast do Sofii Ennaoui (1500 m) i Piotra Liska (skok o tyczce).