SPAR podsumowuje lekkoatletyczne Mistrzostwa U23

Aktualności

16 lipca zakończyły się w Bydgoszczy Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy dla zawodników do lat 23. Cztery  dni sportowych zmagań dostarczyły widzom sporej dawki emocji i wrażeń. SPAR, od lat wspierający europejską lekkoatletykę, był oficjalnym partnerem tego wydarzenia.

W trwających od czwartku do niedzieli zawodach udział wzięło 1093 lekkoatletów z 43 krajów. Rozdane zostały 44 komplety medali. Ustanowionych zostało 5 rekordów. Dopisała również publiczność – w ciągu 4 dni trwania mistrzostw na stadion Zawiszy przybyło 31 760 widzów. Polska reprezentacja zakończyła mistrzostwa z 10 medalami, co dało jej, ex aequo z Wielką Brytanią, drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Nasi lekkoatleci wywalczyli 3 złote medale (Konrad Bukowiecki – pchnięcie kulą, Ewa Swoboda – 100 metrów, 4×400 metrów kobiet), 4 srebrne (Klaudia Kardasz – pchnięcie kulą, 4×400 metrów mężczyzn, Daria Zabawska – rzut dyskiem, Sofia Ennaoui – bieg na 1500 metrów) i 3 brązowe (Michał Rozmys – bieg na 1500 metrów, Martyna Galant – bieg na 1500 metrów, Marcelina Witek – rzut oszczepem).

Bydgoskie mistrzostwa wyraźnie ukazały potencjał naszych młodych sportowców. Warto wspomnieć, że polskie biegaczki nie tylko wywalczyły złoto, ale również ustanowiły rekord kraju do lat 23 (3:29.66). Dla oszczepniczki, Marceliny Witek, wygrany brąz to pierwszy medal w karierze.

SPAR, który był sponsorem tegorocznych mistrzostw U23 w Bydgoszczy, był obecny podczas wszystkich czterech dni zawodów ze swoim stoiskiem promocyjnym, zlokalizowanym przy stadnioniestadionie. Licznie odwiedzający je goście chętnie korzystali zapoznania się orazm.in. z degustacji produktów marek własnych sieci, takich jak napój energetyczny SPARing czy nowa linia bakalii premium. Stoisko było chętnie odwiedzane zarówno przez widzów, jak i reprezentacje krajów biorących udział w zawodach. SPAR zapewnił także napoje dla wolontariuszy mistrzostw, których ciężka praca ma ogromne znaczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć.