SPAR wspiera młodzieżowego Mistrza Europy w zapasach

Aktualności

SPAR wspiera młodzieżowego Mistrza Europy w zapasach

Kamil Kościółek, zapaśnik z Rzeszowa, został mistrzem Europy w kategorii U-23, w wadze superciężkiej. Dla Kamila to krok milowy w dążeniu do reprezentowania naszego kraju na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 r. Wspiera go Akademia Suprona sponsorowana przez SPAR. Sieć od roku pomaga Kamilowi fundując, w ramach Akademii, stypendium dla sportowca.

Przeprawa do finału Mistrzostw Europy w Turcji nie była prosta. Aby znaleźć się w finale musiał pokonać reprezentanta gospodarzy z Turcji, Białorusina oraz Węgra. W finale na macie spotkał się z Rosjaninem Chasanem Chubajewem. Po najtrudniejszej z czterech walk, Rosjanin został pokonany wynikiem 17-11 dla Polaka. Zwycięstwo dało Kamilowi jedyny złoty medal wywalczony przez polską reprezentację. Drugie trofeum kadry na mistrzostwach w Turcji wywalczył Roman Pacurkowski z AZS AWF Warszawa, który zdobył brąz w wadze do 67 kg.

Kamil Kościółek to wschodząca gwiazda w świecie zapasów, z aspiracjami olimpijskimi. Wywodzi się z akademii Andrzeja Suprona – legendy polskich zapasów. Kamil jest uczestnikiem programu Ministerstwa Sportu – Team 100, który skupia 100 najzdolniejszych polskich sportowców z różnych dyscyplin, najlepiej rokujących w przygotowaniach olimpijskich na Igrzyska w Tokio w 2020 r.