Jesteś tutaj

SPAR wspiera walkę z marnowaniem żywności

W mediach społecznościowych popularność zyskuje kreacja Banków Żywności, której bohaterem są samotne banany. Mimo, że nienaruszone i pełnowartościowe, to najczęściej właśnie one marnie kończą, ponieważ konsumenci chętniej sięgają po te w idealnych kiściach.

Wraz z Bankami Żywności sieć SPAR postanowiła wyjść z akcją poza internet i zaprosić do niej sklepy, udostępniając grafikę „Nie zostawiaj samotnych bananów”. Sieć zachęca sklepy do jej wykorzystania i ekspozycji na stoiskach owocowo-warzywnych, gdzie konsumenci podejmują decyzje zakupowe.

Poprzez zwrócenie uwagi na samotne banany, SPAR chce nie tylko zachęcić konsumentów do kupowania nieidealnych owoców i warzyw, ale również zasygnalizować, że czasami wystarczy naprawdę niewiele, by dokonać realnej zmiany.

Kategoria: 

Podobne artykuły

21 maja br. Rada Nadzorcza Spar Polska podjęła decyzję o zmianie w Zarządzie spółki i na stanowisko prezesa został powołany Robert Paździor.

5-7 czerwca podczas konferencji zorganizowanej przez SPAR Polska podsumowano dotychczasowe działania sieci na terenie naszego kraju. Podkreślono, że punktem zwrotnym, zapewniającym sklepom SPAR wsparcie, a zarazem dynamiczny rozwój był rok 2010 – wówczas włączono SPAR do Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

X

Przeczytaj również