Jesteś tutaj

SPAR wspiera walkę z marnowaniem żywności

W mediach społecznościowych popularność zyskuje kreacja Banków Żywności, której bohaterem są samotne banany. Mimo, że nienaruszone i pełnowartościowe, to najczęściej właśnie one marnie kończą, ponieważ konsumenci chętniej sięgają po te w idealnych kiściach.

Wraz z Bankami Żywności sieć SPAR postanowiła wyjść z akcją poza internet i zaprosić do niej sklepy, udostępniając grafikę „Nie zostawiaj samotnych bananów”. Sieć zachęca sklepy do jej wykorzystania i ekspozycji na stoiskach owocowo-warzywnych, gdzie konsumenci podejmują decyzje zakupowe.

Poprzez zwrócenie uwagi na samotne banany, SPAR chce nie tylko zachęcić konsumentów do kupowania nieidealnych owoców i warzyw, ale również zasygnalizować, że czasami wystarczy naprawdę niewiele, by dokonać realnej zmiany.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W tym roku SPAR obchodzi w Polsce swoje 22. urodziny. Z tej okazji po raz kolejny dla klientów sieci przygotowany został konkurs z nagrodami, który rozpoczął się 9 sierpnia i potrwa do 16 września 2018 r.

Nowy sklep ma powierzchnię 187 mkw. Jego właścicielem jest Sławomir Góralczyk, który po przeanalizowaniu rynku zdecydował się na otwarcie placówki w formacie SPAR. 

X