Jesteś tutaj

SPAR wspiera walkę z marnowaniem żywności

W mediach społecznościowych popularność zyskuje kreacja Banków Żywności, której bohaterem są samotne banany. Mimo, że nienaruszone i pełnowartościowe, to najczęściej właśnie one marnie kończą, ponieważ konsumenci chętniej sięgają po te w idealnych kiściach.

Wraz z Bankami Żywności sieć SPAR postanowiła wyjść z akcją poza internet i zaprosić do niej sklepy, udostępniając grafikę „Nie zostawiaj samotnych bananów”. Sieć zachęca sklepy do jej wykorzystania i ekspozycji na stoiskach owocowo-warzywnych, gdzie konsumenci podejmują decyzje zakupowe.

Poprzez zwrócenie uwagi na samotne banany, SPAR chce nie tylko zachęcić konsumentów do kupowania nieidealnych owoców i warzyw, ale również zasygnalizować, że czasami wystarczy naprawdę niewiele, by dokonać realnej zmiany.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polska sieć sklepów spożywczych SPAR uruchomiła swój kolejny sklep w województwie wielkopolskim. Supermarket SPAR w Pobiedziskach jest zlokalizowany przy ulicy Rynek 16 i ma powierzchnię 240 metrów kwadratowych, dwa stanowiska kasowe oraz pełen asortyment produktów w atrakcyjnych cenach.

16 kwietnia br. otwarto drugi sklep SPAR w miejscowości Brzesko. Placówka o powierzchni 173 m² posiada dwa stanowiska kasowe i została uruchomiona w formacie SPAR Express.

X