Jesteś tutaj

SPAR wspiera walkę z marnowaniem żywności

W mediach społecznościowych popularność zyskuje kreacja Banków Żywności, której bohaterem są samotne banany. Mimo, że nienaruszone i pełnowartościowe, to najczęściej właśnie one marnie kończą, ponieważ konsumenci chętniej sięgają po te w idealnych kiściach.

Wraz z Bankami Żywności sieć SPAR postanowiła wyjść z akcją poza internet i zaprosić do niej sklepy, udostępniając grafikę „Nie zostawiaj samotnych bananów”. Sieć zachęca sklepy do jej wykorzystania i ekspozycji na stoiskach owocowo-warzywnych, gdzie konsumenci podejmują decyzje zakupowe.

Poprzez zwrócenie uwagi na samotne banany, SPAR chce nie tylko zachęcić konsumentów do kupowania nieidealnych owoców i warzyw, ale również zasygnalizować, że czasami wystarczy naprawdę niewiele, by dokonać realnej zmiany.

Kategoria: 

Podobne artykuły

SPAR Polska poinformował o podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac nad otwarciem supermarketu EUROSPAR w krakowskim centrum handlowym Lubostroń 15. Placówka zajmie powierzchnię 1400 mkw.

12 sierpnia zakończyły się w Berlinie Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Polscy sportowcy zajęli doskonałe 2. miejsce w klasyfikacji medalowej, długo utrzymując prowadzenie, które dopiero po ostatniej konkurencji udało się przejąć Brytyjczykom. SPAR ponownie był głównym sponsorem Mistrzostw.

X