Jesteś tutaj

Stały rozwój Kaufland w Polsce – sieć otwiera dwa sklepy jednego dnia

W Jarosławiu i Głogowie, 26 kwietnia br. Kaufland otworzył dwa nowe sklepy. W obydwu miastach są to pierwsze markety sieci. W całej Polsce Kaufland posiada już 208 sklepów. W tym roku sieć planuje otworzyć jeszcze kilka placówek.

Nowy sklep sieci Kaufland w Jarosławiu jest zlokalizowany przy ul. Przemysłowej 5, a w Głogowie przy ul. Generała Józefa Bema 4. Powierzchnia sprzedaży każdego z marketów wynosi około 2000 mkw. Klienci znajdą w każdym z nich kilkanaście tysięcy produktów. Większość z nich to artykuły spożywcze znanych i renomowanych producentów. Sklepy posiadają bogatą ofertę artykułów świeżych – owoców i warzyw, pieczywa prosto z pieca, a mięsa, sery oraz wędliny można kupić zarówno w części samoobsługowej, jak i na stoiskach z obsługą. Na klientów czeka także oferta artykułów przemysłowych, m.in. tekstyliów, AGD, RTV, artykułów sezonowych.

W nowych sklepach znajdzie się także strefa kawiarniano-gastronomiczna, którą Kaufland wprowadza w nowych i wybranych modernizowanych marketach. Klienci mogą skorzystać w nich z oferowanych przekąsek i napojów, wygodnych miejsc siedzących oraz darmowego WiFi, które od początku grudnia 2017 roku dostępne jest we wszystkich sklepach sieci.

Ponadto w nowym marketach Kaufland do dyspozycji klientów są wózki zakupowe przystosowane do przewożenia dziecięcych nosidełek oraz wózki zakupowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sklepy zostały wyposażone w urządzenia, dzięki którym klienci będą mogli zdezynfekować rączki wózków zakupowych i zadbać o higienę dłoni. Do dyspozycji klientów są także kasy samoobsługowe. Kaufland dba o ekologię, dlatego w nowych sklepach postawił na rozwiązania prośrodowiskowe, takie jak pompy ciepła lub energooszczędne oświetlenie LED. Dobór urządzeń elektrycznych został podyktowany ich klasą energetyczną, a ciepło z lad chłodniczych wykorzystywane jest do ogrzania obiektu. Rozwiązania te sprawiają, ze sklepy są obiektami energooszczędnymi.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Dwaj kucharze, dziewięć krajów i pełna smaków wyprawa przez najpopularniejsze kuchnie świata. Sieć Kaufland rusza z nową akcją „Jedzenie to… odkrywanie”, prezentującą najciekawsze propozycje kulinarne z różnych stron globu na interaktywnej mapie.

15 lutego br. w Warszawie przy ul. Płochocińskiej 202 otwarty został kolejny sklep sieci Lidl. Z okazji otwarcia przygotowano specjalne atrakcje. Na pierwszych klientów, w dniu otwarcia czekały m.in.: książki „Rodzinna Kuchnia Lidla”.

X