Jesteś tutaj

Tesco odczuło zakaz handlu w niedziele

Sieć Tesco podała wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku finansowego 2018/2019. W skali całej grupy zanotowano wzrost przychodów, ale na skutek zmian prawnych w Europie Centralnej zanotowano w tym regionie spadek sprzedaży.

Trwający do 26 maja pierwszy kwartał roku finansowego 2018/2019 zakończył się dla brytyjskiej sieci dobrym wynikiem. Przychody ze sprzedaży LfL wzrosły o 1,8 proc. Na rodzimym rynku i w Irlandii sprzedaż wzrosła o 3,5 proc.

Odmiennie wyglądała sytuacja w Europie Centralnej, w której odnotowano spadek sprzedaży o 1 proc. Wynika to ze zmian przepisów lokalnych. W Polsce wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele, natomiast na Słowacji zmniejszono wymiar godzinowy otwarcia sklepów w dni świąteczne. Według szacunków firmy, obie te zmiany kosztowały ją od 1 do 1,5 proc. przychodów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 13. wydało publikację „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, zawierającą zbiór tytułowych dobrych praktyk polskich firm na rzecz lokalnych społeczności, pracowników czy środowiska.  W Raporcie znalazło się aż 13 programów Tesco Polska.

– Wynik finansowy jaki osiągnęliśmy w pierwszej połowie tego roku jest zasługą wszystkich naszych pracowników, partnerów biznesowych i dostawców, dlatego chciałbym bardzo podziękować za ich ciężką pracę – mówi David Morris, prezes Tesco na Europę Środkową. Wszystkie nasze wysiłki skupiamy na tym, aby dbać o naszych klientów, każdego dnia coraz lepiej. Stworzenie jednej jednostki biznesowej dla Polski, Czech, Słowacji i Węgier pozwoliło nam uprościć naszą pracę i uwolnić zasoby, by móc inwestować w poprawę oferty w naszych sklepach.

X

Przeczytaj również