Jesteś tutaj

Tesco odczuło zakaz handlu w niedziele

Sieć Tesco podała wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku finansowego 2018/2019. W skali całej grupy zanotowano wzrost przychodów, ale na skutek zmian prawnych w Europie Centralnej zanotowano w tym regionie spadek sprzedaży.

Trwający do 26 maja pierwszy kwartał roku finansowego 2018/2019 zakończył się dla brytyjskiej sieci dobrym wynikiem. Przychody ze sprzedaży LfL wzrosły o 1,8 proc. Na rodzimym rynku i w Irlandii sprzedaż wzrosła o 3,5 proc.

Odmiennie wyglądała sytuacja w Europie Centralnej, w której odnotowano spadek sprzedaży o 1 proc. Wynika to ze zmian przepisów lokalnych. W Polsce wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele, natomiast na Słowacji zmniejszono wymiar godzinowy otwarcia sklepów w dni świąteczne. Według szacunków firmy, obie te zmiany kosztowały ją od 1 do 1,5 proc. przychodów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Orlen opublikował wyniki sprzedaży detalicznej za drugi kwartał br. Osiągnięto wzrost o 18% w stosunku rocznym. Największy wpływ na tak dobry wynik miała działalność pozapaliwowa, czyli sprzedaż artykułów spożywczych w sklepach na stacjach.

Sprzedaż grupy osiągnęła poziom 28,3 mld GBP, wobec 25,2 mld GBP w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wyniki sieci napędza brytyjski rynek. W Europie Centralnej odnotowano spadek sprzedaży i przychodów, co związane jest z ograniczeniem handlu w niedziele.

X