Jesteś tutaj

Tesco planuje stworzyć sieć dyskontów

Jak poinformował brytyjski dziennik „Sunday Times” Tesco planuje stworzyć sieć dyskontów. Ruch ten ma poprawić sytuację firmy i pomóc w walce z niemieckimi dyskontami.

Sytuacja dotyczy rynku brytyjskiego. Tesco posiada na Wyspach Brytyjskich 28 % udziału w runku, ale coraz mocniej odczuwa konkurencję ze strony niemieckich dyskontów – Lidla i Aldiego. Posiadają one odpowiednio 6,9% oraz 5% udziału w rynku, ale w ciągu ostatniego roku odnotowały wzrost o 16 %. W tym samym czasie sprzedaż w Tesco wzrosła o 2,6 %.

Władze firmy na razie nie skomentowały doniesień medialnych. 

Źródło: Business Insider

Kategoria: 

Podobne artykuły

Podczas obchodów XX-lecia Banku Żywności SOS w Warszawie, firma Tesco Polska otrzymała nagrodę im. Jacka Kuronia. Nagroda i wyróżnienie zostały przyznane przez Federację Polskich Banków Żywności za szczególną pomoc w roku 2013. Wsparcie firmy Tesco w zeszłym roku to realizacja misji Banków Żywności w jej najczystszej postaci – zapobieganie marnowaniu jedzenia i przekazywanie żywności najuboższym w Polsce. Misja ta została zapoczątkowana 20 lat temu przez twórców pierwszego w Polsce Banku Żywności SOS w Warszawie, jednym z nich był Jacek Kuroń.  

Tesco wprowadziło na polskie drogi ciężarówki z zupełnie nowymi naczepami. Już teraz, ponad 100 samochodów rozwożących produkty po całej Polsce ma nowe wizualizacje, nawiązujące do obietnicy świeżości i wysokiej jakości artykułów sprzedawanych w Tesco. Wśród promowanych produktów zobaczymy polskie jabłka, pomarańcze oraz pomidory.

X